• Ağustos 11, 2019
  • No Comment
  • 17

5 Yıl Önce Aynı Senaryo Yaşanmıştı !

Yeni Orduspor kongresi öncesinde aday olduğunu açıklayan ancak kongreye alınmayan Savaş Şimşek’in yaşadığı olay, akıllara 5 yıl önceki Orduspor kongresini…

 5 Yıl Önce Aynı Senaryo Yaşanmıştı !

Yeni Orduspor kongresi öncesinde aday olduğunu açıklayan ancak kongreye alınmayan Savaş Şimşek’in yaşadığı olay, akıllara 5 yıl önceki Orduspor kongresini getirdi.

Ordu Futbolu’nda siyasi isimlerin çıkar çatışması artık son noktaya geldi. Orduspor ile Yeni Orduspor arasında aylardır süren birleşme çabaları sonuçsuz kalırken, aynı masada olan isimler kongre günü adeta birbirine savaş açtı.

Yeni Orduspor Olağanüstü Kongresinde aday olduğunu belirten Savaş Şimşek, kongre günü büyük şok yaşadı. Yeni Orduspor cephesi, Kulüp binasına gelen Şimşek’in Jandarma kontrolünde içeriye aldırmadı ve adaylığı engellendi. 3.Lig ekibi, Savaş Şimşek’in kulüp üyeliği olmadığına için böyle bir yaptırım uyguladığı belirtirken, akıllara Nedim Türkmen’in 2014 yolunda buna benzer uygulaması geldi.

Orduspor’da 2014 yılında yönetim tarafından olağanüstü kongre kararının alınmasının ardından Fildişi Sahilleri Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı iş adamı Osman Gümüşkaya, başkan adayı olduğunu açıklamıştı. Ancak Tesk Hotel’de yapılan kongrede, kulüp üyeliği olmadığı için kongreye alınmayan Gümüşkaya’nın çabaları sonuçsuz kalmıştı.

Orduspor o sene yaşanan olayları yönetim içerisinde konuşarak çözerken, Yeni Orduspor cephesinin bu olaylarda jandarma kullanması tepki çekti.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir