52 Orduspor Futbol Kulübü, Akademi Projesinde Sona Geldi !

52 Orduspor Futbol Kulübü 2.Başkanı Bahtiyar Köksal yaptığı açıklamada bir yıldan bu yana çalışma içerisinde oldukları 52 Orduspor Futbol Kulübü altyapısı projesinde sona geldiklerini belirtti.

2021-2022 sezonunda transferlerine başlayan 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde altyapı konusunda da önemli adımlar atılıyor. Uzun süreden bu yana altyapı projesi çalışmaları olduklarını söyleyen 52 Orduspor Futbol Kulübü 2.Başkanı Bahtiyar Köksal, ilk etapta pandemi sürecine takıldıklarını ve istedikleri hızda gidemediklerini söyledi.

2.Başkan Bahtiyar Köksal yaptığı açıklamada ilk olarak pandemi sürecinden bahsederken: ”Bizim bütün planlarımız pandemi süreci bozdu. altyapı ile ilgili şu anda yaklaşık 300’e yakın futbolcumuz lisansları ile birlikte hazır. Onların malzemelerini de tedarik ettik. Ancak biz çalışmalara başladığımız anda hükümetin pandemi sürecinde aldığı kararlar neticesinde hem futbolcuları hem de ailelerini riske atmamak adına antrenmanları iptal etti.” dedi.

Yeni sezonda altyapı antrenörleri ile çalışmalara başlayacaklarını söyleyen Köksal: ”Önümüzdeki sezon yine aynı şekilde devam edeceğiz ve antrenmanlarımıza başlayacağız. Altyapı antrenörlerimiz Ali Şahin, Hüseyin Sarı, Turgut Özel, Atilla Yücel ve Adem Maden görevlerinin başındalar. Çalışmalarımız akademi takımı nezdinde devam edecek. Eğer bu yasaklar bittiği zaman 52 Orduspor Futbol Kulübü Futbol Okulu projesini hayata geçireceğiz. Altyapısından futbolcu yetiştirmeyen kulüpler ya ceplerine ya da kaderlerine mahkum oluyorlar. Biz bunun sorumluluğunu kulübün üzerine bırakmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Uzun süredir görüşme halinde oldukları altyapı binası ve tesisi projesinde de son imzaya kaldıklarını belirten 52 Orduspor Futbol Kulübü 2.Başkanı: ”Yaklaşık bir yıldan bu yana üzerine düştüğümüz Karapınar Mevkiisi’ndeki 500 m2’lik kulüp binası arsası tahsisi için Devlet Su İşleri, Ordu Valiliği, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü’nden onaylar alında sadece bir imza kaldı ve onu bekliyoruz. Şu haliyle dahil projelendirdik. Karapınar Mahallesi’ndeki sahanın projesini yaptık. Yurtdışında olan ve pandemiden dolayı Türkiye’ye gelemeyen Sebahat Köksal vasıtası ile UEFA’ya sunduk. UEFA’dan gelecek olan finansal yapılandırmadan sonra kaynak bulabilirsek bu tesisi Ordu’da bulunan spor gençliği ve 52 Orduspor Futbol Kulübü altyapısına sunmayı planlıyoruz.” açıklamasını yaptı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!