Kurulduğu günden bu yana 4 kez isim değiştiren Misli.com 3.Lig ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nün Türk Patent ve Marka Kurumu’na benzerlik itirazları sonrasında yeniden isim değişikliğine gidebilir.

Geçtiğimiz sezona Yeni Orduspor adıyla sezona giriş yapan ve devre arasında Başkanlığa Şükrü Bodur’un gelmesinin ardından adını 52 Orduspor Futbol Kulübü yapan Misli.com 3.Lig ekibi, yeniden isim değişikliği yapabilir. Patent Kurumu’ndan takımın adı konusunda tescil alan 52 Orduspor Futbol Kulübü, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü Başkanı Savaş Şimşek’in itirazı sonrasında yapılan incelemelerin ardından uzman benzerlik anlaşmasına onay çıkınca tescil alamadı.

Orduspor Kulübü’nün logo ve isim hakkını Türk Patent ve Marka Kurumu’nda elinde bulunduran Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü Başkanı Savaş Şimşek, takım adı benzerliği konusunda 52 Orduspor Futbol Kulübü’nün isim konusunda itirazda bulunmuştu. Yapılan incelemenin ardından Şimşek’in itirazı ise haklı bulunarak, 8 Kasım’da açıklanan sonucun üzerinden 52 Orduspor Futbol Kulübü’ne itiraz için iki aylık süre bulundu.

Türk Patent ve Marka Kurumu’nda konu ile ilgili yapılan açıklamada, 52 Orduspor Futbol Kulübü’nün patent başvurusu hakkında ”Başvurunuz, yapılan itirazlar üzerine, KHK”nin 8. maddesi hükümlerine göre değerlendirilmiş ve inceleme sonucunda başvurunuzun reddedilmesine karar verilmiştir. Red kararına ilişkin yazımız tarafınıza gönderilmiştir/gönderilecektir. İlgili red kararına KHK”nin 51. maddesi hükümlerine göre kararın tarafınıza tebliğinden itibaren 2 aylık süre içerisinde itiraz etme hakkınız mevcuttur. 2 aylık süre içerisinde itiraz etmemeniz halinde başvurunuz işlemden kaldırılmış sayılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Köy Hizmetleri, Güzelorduspor, Ordu Futbol Kulübü, Yeni Orduspor ve 52 Orduspor Futbol Kulübü isimleriyle mücadele eden Ordu temsilcisinin, yeni adının ne olacağı ise merak ediliyor.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!