- Ekim 23, 2023
- No Comment
- 250
52 Orduspor Futbol Kulübü Lidere 10 Düşme Potasına 5 Puan Yakın
TFF 3.Lig 1.Grup’ta mücadele eden 52 Orduspor Futbol Kulübü, Aliağa Futbol A.Ş. ve Kırıkkalegücü Futbol Spor Kulübü’ne üst üste kaybedince…
![52 Orduspor Futbol Kulübü Lidere 10 Düşme Potasına 5 Puan Yakın](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/10/52-orduspor-futbol-kulubu-1.jpg)
TFF 3.Lig 1.Grup’ta mücadele eden 52 Orduspor Futbol Kulübü, Aliağa Futbol A.Ş. ve Kırıkkalegücü Futbol Spor Kulübü’ne üst üste kaybedince zirve ile arası iyice açıldı ve Ordu ekibi Play-Off potasının da dışına çıkarak kümede düşme potası ile makası kapanmaya başladı.
2023-2024 sezonunda Yavuz İncedal ile mutlak şampiyonluk parolası şeklinde başladığı 3.Lig’de yedinci sezonunda da lige kötü başlayan 52 Orduspor Futbol Kulübü, 6.hafta sonrasında teknik direktör değişikliğine gitmişti. Geçen sezon göreve gelen ve yeni sezonda da şans verilen Yavuz İncedal bu sezon sadece 6 maç görevde kalırken, İncedal’dan sonra ise takımın başına Ahmet Yıldırım getirilmişti.
52 Orduspor Futbol Kulübü, Ahmet Yıldırım gözetiminde galibiyet için gittiği Kırıkkalegücü Futbol Spor Kulübü deplasmanında 2-0 kaybetti ve zirveden uzaklaşmaya devam etti. Ordu ekibi ligin ikinci haftasında ligin lideri olurken bu haftanın üzerinden geçen beş maçın ardından zirve ile arasındaki puan farkı 10’a çıktı. 52 Orduspor Futbol Kulübü ligde şu ana kadar çıktığı maçta 2 galibiyet ve 3 beraberlik alırken üst üste iki maçını kaybetti.
Ordu ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü zirve hesapları yaparken aynı zamanda alt taraftarlara da bakmaya başladı. Bu sezon üç takımın küme düşeceği TFF 3.Lig 1.Grup’ta 7.haftada 52 Orduspor Futbol Kulübü ile küme düşme potasında 5 puan fark oluştu.
SAMET KARADAĞ