Haziran 8, 2023

52 Orduspor Futbol Kulübü: ”Orduspor Değiliz”, Site ‘Ordusporstore’ !

Ordu Futbolu’nda 2018-2019 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig’de şampiyonluk yaşadıktan sonra 2.Amatör Lig’e düşürüldüğü iddia edilen ve faaliyetlerini duran Orduspor üzerinden prim yapılmaya devam edilirken, 52 Orduspor Futbol Kulübü de resmi ürünlerinde Ordusporstore.net sitesini kullanıyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Enver Yılmaz ile başlayan Orduspor adını üzerine alma faaliyetlerinin oldukça arttığı Ordu Futbolu’nda, bu süreç resmi sitelerde de devam ediyor. Güzelorduspor ve ardından Yeni Orduspor ile başlayan süreç aynı kulübün adının 52 Orduspor Futbol Kulübü olması ile devam ederken, Mor-Beyaz-Yeşilli takımın başkanı Şükrü Bodur ve ikinci başkanı Prof.Dr.Çağatay Öztürk’ün Orduspor olmamalarını iddia etmelerine rağmen, kulüp lisanslı ürünlerini Ordusporstore.net üzerinden satmaya başladı.

52 Orduspor Kulüp Başkanı Şükrü Bodur 21 Temmuz 2021 tarihinde yaptığı açıklamada “Efsane Orduspor 2. Amatör Ligdedir. Bugün başkanı olduğum 52 Orduspor ve diğer takımın efsane Orduspor ile hiçbir bağlantısı yok. Borçlar kapanırsa kayyum yönetiminde olan Efsane Orduspor ile birleşiriz” ifadelerini kullanmıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü Basın Sözcüsü Öztürk ise 15 Ekim 2021 tarihinde ‘’Efsane Ordsuspor bütün Ordu’nun ortak değeridir ve bir gün borçlarından kurtulup sahalara dönmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu anlamda 52 Orduspor Futbol Kulübü ailesi olarak üzerimize düşen sorumluluktan kaçmayacağımızı dün söyledik, şimdi yine söylüyor ve taahhüt ediyoruz’‘ açıklamalarını yapmış ancak kulüp maddi kazanç sağlamak amacıyla Ordusporstore.net site adına kullanmasıyla dikkat çekmeye başladı.

TFF 3.Lig 3.Grup’ta mücadele eden Orduspor 1967 A.Ş.’de, 2019-2020 sezonu başında Yeni Mahalle 52 Spor olan adını Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü olarak değiştirip, Orduspor’un resmi sosyal medya hesapları üzerinden Orduspor olduğunu belirten paylaşımlar yapmasına rağmen logo ve isim konusunda henüz resmi adımlar atamadı. İsmini Orduspor 1967 A.Ş. yapan Mor-Beyazlı kulüp, sezonun ikinci yarısından itibaren ise logosuz formalarla sahaya çıkmaya başladı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!