52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Play-Off’un Faturası Ağır Oldu !

TFF 3.Lig 2.Grup Play-Off Yarı Final maçında İskenderunspor A.Ş.’ye kaybeden 52 Orduspor Futbol Kulübü’ne ilk maçından yaşananların ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından cezalar verildi.

2021-2022 sezonunda TFF 3.Lig 2.Grup’ta şampiyonluk hedefi ile başlayan 52 Orduspor Futbol Kulübü, ligde normal sezonun Play-Off potasında tamamlamış ve ikili maç sonrasında İskenderunspor A.Ş.’ye elenerek sezonu tamamlamıştı. Mor-Beyaz-Siyahli ekibe, PFDK tarafından ise sezonun son cezası verildi.

13 Mayıs’ta Yeni Ordu Stadyumu’nda oynanan Play-Off’un ilk maçında taraftarların neden olduğu saha olayları nedeniyle ceza alan 52 Orduspor Futbol Kulübü’ne, 24.000 Lira para cezası verildi. Maçın sonunda kırmızı kart gören 52 Orduspor Futbol Kulübü masörü Murat Özel’e de hakaret sebebi ile 2 maçtan soyunma odasına ve giriş yasağına giriş yasağının yanı sıra 1.500 Lira ceza verildi.

Aynı karşılaşmada 52 Orduspor Futbol Kulübü sporcusuna hakaret ettiği tespit edilen İskenderunspor A.Ş. masörü Volkan Korkmaz’a da 2 maçtan soyunma odasına ve giriş yasağına giriş yasağının yanı sıra 1.500 Lira ceza verildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!