- Ağustos 24, 2023
- No Comment
- 632
52 Orduspor Futbol Kulübü’nden Ayrıldı, Ordulu İsim Süper Lig’e Gitti
TFF 3.Lig ekiplerinden 52 Orduspor Futbol Kulübü’nün genç ismi Emirhan Metin Saka takımdan ayrılarak Trendyol Süper Lig ekibi Çaykur Rizespor’un…
![52 Orduspor Futbol Kulübü’nden Ayrıldı, Ordulu İsim Süper Lig’e Gitti](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/08/IMG_3916.jpeg)
TFF 3.Lig ekiplerinden 52 Orduspor Futbol Kulübü’nün genç ismi Emirhan Metin Saka takımdan ayrılarak Trendyol Süper Lig ekibi Çaykur Rizespor’un altyapısına transfer oldu.
2023-2024 sezonunda yeni sezonda A takımla antrenmanlara çıkma düşüncesi olan ancak Bolu kampına davet edilmeyen Emirhan Metin Saka, ayrılığı seçti. 2005 doğumlu olan ve geçen sezon U19 takımında birçok maça çıkan Saka, takımdan ayrıldı ve Süper Lige gitti.
52 Orduspor Futbol Kulübü’nden ayrılığı hakkında konuşan Emirhan Metin Saka: “Kulübüm 52 Orduspor Futbol Kulübü’nden ayrılmış bulunmaktayım. 2 sezonda çıktığım 41 maçın hepsinde bu formayı sonuna kadar terlettim, elimden gelenin en iyisini sahaya yansıttım. Unutulmayacak anılar, abilikler, kardeşlikler kısacası aile ortamı yaşadım. Kendimi her zaman ait hissetiğim memleketimin takımı umarım hakettiği yerlere üst liglere gelir. Üzerimde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Yeni sezonda Çaykur Rizespor forması için ter dökeceğim inşallah kazasız belasız çok güzel bir sezon olur hakkımda hayırlısı olsun.” dedi.
18 yaşındaki futbolcunun Çaykur Rizespor ile lisansı çıkarken yeni sezonda yeni takımında altyapıda forma giyecek.
SAMET KARADAĞ