- Haziran 20, 2023
- No Comment
- 82
52 Orduspor Futbol Kulübü’ne 9.000 TL Ceza
TFF 3.Lig’de Play-Off Final maçında Belediye Derincespor’a kaybeden 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde, Ankara’da oynanan maçta yaşananlardan dolayı 9.000 TL para…
TFF 3.Lig’de Play-Off Final maçında Belediye Derincespor’a kaybeden 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde, Ankara’da oynanan maçta yaşananlardan dolayı 9.000 TL para cezası verildi.
2022-2023 sezonunda mücadele ettiği TFF 3.Lig 1.Grup’ta mutlak şampiyonluk hedefleyen ancak hedefine ulaşamayan 52 Orduspor Futbol Kulübü, Play-Off’lar için avantajlı konum olan ikincilik şansını da kaçırmıştı. Yıllardır hedeflediği 2.Lig hedefine bu sezon da Play-Off’larla gitmek isteyen 52 Orduspor Futbol Kulübü, Çeyrek Final ve Yarı Final maçlarını geçerek Finale yükselmişti.
TFF 3.Lig Play-Off final maçını ise Ankara’da Belediye Derincespor ile oynayan 52 Orduspor Futbol Kulübü, bu maçta hem kendi kalesine gol atıp hem de penaltı kaçırmış ve penaltılara giden karşılaşmayı kaybetmişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü’nün desteklemek için Ankara Eryaman Stadyumu’na giden Ordulu taraftarların sebep olduğu olaylar ise 9.000 TL ceza ile karşılık buldu.
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, 52 Orduspor Futbol Kulübü’ne ‘taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada ikinci kez gerçekleştirilmesinden dolayı 2.000 TL’ ve aynı zamanda ‘taraftarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 7.000 TL’ para cezası verdi.
SAMET KARADAĞ