”52 Orduspor Futbol Kulübü’nün Bir An Önce 2.Lig’e Çıkması Gerekiyor”

Misli.com 3.Lig’de mücadele eden ve dört sezondur üst lige çıkma başarısı gösteremeyen 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Kulüp Başkanı Şükrü Bodur, kulübün bir an önce 2.Lig’e çıkması gerektiğini söyledi.

2019-2020 sezonunun devre arasında yapılan kongre ile Ordu Futbolu’na yeniden dönüş yapan ve Yeni Orduspor’un Başkanlığına getirilen Şükrü Bodur, alınan karar ile takımın adına 52 Orduspor Futbol Kulübü olarak değiştirmişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü, yaptığı takviyelerle direkt şampiyonluk hedeflediği geride kalan sezonda Play-Off’a bile kalamamıştı.

52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı Şükrü Bodur ise yaptığı açıklamada “Sezon başında bütün hedeflerimizi üst lige çıkmak olarak belirlemiştik. Hocamızla anlaşıp transferlerimizi yaptık. Ama maalesef evdeki hesap çarşıya uymadı. Çok çalışmamıza ve istememize rağmen olmadı. Bizim asıl kaybımız taraftarımızdır. Geride kalan sezonda kendi evimizde 8 beraberlik 1 mağlubiyet aldık. İçeride 19 puan kaybettik. Taraftarımız olsaydı, biz bu puan kayıplarını yaşamazdık. Beklenenden fazla puan kaybı meydana gelince Play-Off’a da kalamadık. Bu durum bizi üzdü. Futbolda bazen her şey istediğiniz gibi olmuyor.” dedi.

Sezon öncesinde kongreye gidecek olan Mor-Beyaz-Yeşilli ekipte aday olacak olan Şükrü Bodur, yeni sezon hakkında yaptığı açıklamada ise “52 Orduspor’un bir an önce 2.Lig’e çıkması gerekiyor. Önümüzdeki sezon bu doğrultuda çalışmalar yapacağız. Ligin başlamasına belli bir zaman var. İyi şeyler olur diye umut ediyorum. Yönetim kurulundaki üye sayısını artırmak istiyoruz. Ordu ve İstanbul’dan karma yapacağız. Ağırlık Ordu’da olacak. Hoca işini aceleye getirmeyeceğiz. Temkinli davranacağız. Bizi hedefe götürüp üst lige taşıyacak bir hocayla çalışmak istiyorum. Sağlıklı bir karar vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Samet Karadağ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!