- Mart 21, 2024
- No Comment
- 191
52 Orduspor Futbol Kulübü’nün Değişmeyen Kalesi, Ersin Aydın
52 Orduspor Futbol Kulübü’nde bu sezon başında kadroya katılan 34 yaşındaki kaleci Ersin Aydın, üçüncü teknik direktörü ile yoluna devam…
![52 Orduspor Futbol Kulübü’nün Değişmeyen Kalesi, Ersin Aydın](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/11/ersin-aydin.png)
52 Orduspor Futbol Kulübü’nde bu sezon başında kadroya katılan 34 yaşındaki kaleci Ersin Aydın, üçüncü teknik direktörü ile yoluna devam eden Ordu ekibinde teknik adamların birinci tercihi olmaya devam ederken bu sezon ligde oynanan 23 maçın tamamında 90 dakika sahada kaldı.
Geçen sezon TFF 3.Lig Play-Off Finali oynayan ancak kaybeden taraf olarak yeni sezonda da bu ligde yer alan 52 Orduspor Futbol Kulübü, bu sezon kadrosuna birçok isim katmıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü’nün yeni sezondaki ilk transferi olan kaleci Ersin Aydın ise bu sezon teknik direktörlerin ilk tercihi olmaya devam ediyor. 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Yavuz İncedal ve Ahmet Yıldırım’dan sonra teknik direktör Bayram Toysal da kaleci tercihinde sürprize gitmeyerek tecrübeli file bekçisine formayı verirken, Aydın ise ligde şu ana kadar ligde süre kaçırmadı.
52 Orduspor Futbol Kulübü forması ile bu sezon ligde 23 maça çıkan Ersin Aydın bu maçlarda 21 gol yerken özellikle ilk dört maçın üçünde kalesini gole kapatarak iyi bir başlangıç yapmıştı. Ersin Aydın’ın formu özellikle teknik adam değişimlerinde geriye giderken, genel performansta dış saha maçlarda ise kalesinde gole kapatmakta zorlanıyor. 33 yaşındaki Ersin Aydın, 52 Orduspor Futbol Kulübü forması ile bu sezon Yeni Ordu Stadyumu’nda sahaya çıktığı 12 maçta 8 gol yerken, dış sahada ise 11 maçta 13 gol yedi.
Ligde tüm maçlarda süre almayı başaran Ersin Aydın, 52 Orduspor Futbol Kulübü forması ile bu sezon 23 maçın 10 maçta kalesini gole kapatırken ligde sahaya çıktığı son 7 maçın tamamında ise kalesinde gol gördü.
SAMET KARADAĞ