- Ağustos 11, 2023
- No Comment
- 237
52 Orduspor Futbol Kulübü’nün Eski Oyuncusu Avrupa’da
Avrupa Konferans Ligi’nde mücadele eden ve 3.Tur maçında NK Osijek karşısında şov yapan Yukatel Adana Demirspor A.Ş.’de 5-1 biten maçta…
![52 Orduspor Futbol Kulübü’nün Eski Oyuncusu Avrupa’da](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/08/abdulsamet-burak.png)
Avrupa Konferans Ligi’nde mücadele eden ve 3.Tur maçında NK Osijek karşısında şov yapan Yukatel Adana Demirspor A.Ş.’de 5-1 biten maçta 52 Orduspor Futbol Kulübü’nün eski futbolcusu da forma giydi.
2023-2024 sezonunda Avrupa Konferans Ligi’nde önce Romanya Ligi ekibi CFR Cluj ile karşılaşan ve rakibini eleyerek üçüncü tura yükselen Yukatel Adana Demirspor A.Ş., üçüncü tur maçında adeta gövde gösterisi yaptı. Hırvatistan temsilcisi NK Osijek ile Adana’da karşılaşan Yukatel Adana Demirspor A.Ş. rakibini attığı birbirinden güzel goller ile 5-1 yendi.
Yukatel Adana Demirspor A.Ş.’de teknik direktör Patrick Kluivert, maçın ilerleyen dakikalarında ise daha önce Ordu’da 52 Orduspor Futbol Kulübü forması giyen bir ismi sahaya sürdü. Maçın 71.dakikasında kenara gelen Abdulsamet Burak, Semih Güler’in yerine oyuna girdi ve kariyerinde ilk kez Avrupa arenasında sahaya çıktı.
Antalyaspor’da futbola başlayan Abdulsamet Burak, 2018-2019 sezonunda 52 Orduspor Futbol Kulübü’ne transfer olmuş ve Ordu ekibinde sadece 15 maça çıkmıştı. Abdulsamet Burak, geçen sezon kiralık olarak formasını giydiği Şanlıurfaspor formasıyla 2.Lig’de Play-Off maçları sonrasında Trendyol 1.Lige çıkmayı başarmıştı.
SAMET KARADAĞ