Türk Futbolu’nda uzun yıllar var olan ve birçok farklı ligde mücadele eden Orduspor, bu sezon herhangi bir lige katılım sağlamayarak 52 yıl sonra bir ilki yaşattı.

1967 yılında 5 amatör takımın bir araya gelmesiyle kurulan ve zamanın Futbol Federasyon başkanı Orhan Şeref Apak’ın talimatıyla ikinci ligden Türk Futboluna giriş yapan Orduspor, son 5 yıldır sportif ve maddi anlamda zor anlar yaşıyordu.

Geçen sezon tarihinde ilk kez mücadele ettiği 1.Amatör Lig’de sezonu şampiyon tamamlamasına rağmen sezon sonunda küme düşürüldüğü belirtilen Orduspor için, yeni sezon öncesinde daha önceki yıllar olduğu gibi farklı projeler üretilmişti. Ordu Futbolu’nda Yeni Orduspor’dan (52 Orduspor Futbol Kulübü) sonra Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, Orduspor markası adı altında Orduspor armasını yaşatmak için mücadele edeceklerini belirten ikinci takım olmuştu.

Tarihinde sayısız başarıları ve şampiyonlukları bulunan, 1979-1980 sezonunda Türkiye’yi UEFA Kupası’ndan temsil eden Orduspor son olarak mücadele ettiği 1.Amatör Lig’in ardından ise yeni sezonda liglere katılım sağlamadı. Henüz resmî olarak düştüğü açıklanmamasına rağmen 1.Amatör Lig’de katılmayan Orduspor, 2.Amatör Lig’de belirlenen takımlar içerisinde yer almadı.

Maddi olarak kulübü çöküşe sürükleyen Nedim Türkmen döneminden borcu olan Orduspor’un, eski başkanı ile davası sürerken nasıl sonuçlanacağı merak ediliyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!