Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde bu sezon değiştirilen lig statüsünden dolayı birçok takım henüz lig başlamadan tepkilerini dile getirirken, takımlar bu sezon 20 maç yapacak.

2019-2020 sezonunda Kadınlar Futbol 3.Ligi start alıyor. Bu sezon değiştirilen statüsü ile oldukça tepki çeken Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde mücadele edecek olan 79 takım 9 ayrı grupta yer aldı. 3.Lig’de Ordu’yu temsil edecek olan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, Rüsumat-4 Gençlik ve Spor ile Ünye Gücü Futbol Kulübü, bu sezon 3.Lig 5.Grup’ta yer aldı.

Aynı grupta mücadele edecek olan Ordu temsilcilerinin rakipleri ise Samsun temsilcisi Gülizar Hasan Yılmaz Güz.San.Spor Lisesi Gençlik ve Spor, Sinop temsilcisi Sinop Kuzeyspor ve Tokat temsilcisi Ufuk Keleş Gençlikspor olurken, takımlar bu sezon birbirlerini defalarca ziyaret edecek.

4 devreli lig statüsünde oynanacak olan 3.Lig 5.Grup’ta ilk devre 10 Kasım-15 Aralık, ikinci devre 22 Aralık-2 Şubat, üçüncü devre 9 Şubat-15 Mart ve dördüncü devre 22 Mart-3 Mayıs tarihleri arasında oynanacak. Takımlar 7 aylık süreç içerisinde birbirleri ile 4 kez karşılaşacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!