Nisan 1, 2023

TFF 3.Lig ekiplerinden Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nün Kırıkkale Büyük Anadoluspor maçının ardından Disiplin kurulu faturası adeta kabarık geldi.

2021-2022 sezonunda ilk mağlubiyetini Kırıkkale Büyük Anadoluspor karşısında alan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, 4-0’lık ağır mağlubiyetten daha çok saha dışı olaylarla gündeme gelmişi. Mor-Beyazlı ekipte başta teknik direktör Telat Özden olmak üzere dört farklı konudan dolayı karar veren Disiplin Kurulu, Ordu ekibine ceza yağdırdı.

Karşılaşmada kırmızı kart gören Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü Teknik Direktörü Telat Özden’e 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı cezası ve ayrıca 1.500 TL para cezası verildi. Özden, Esenler Erokspor ile oynanacak maçta takımın başında yer alamayacak.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ayrıca, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü taraftarlarının bu sezon çirkin ve kötü tezahüratı üçüncü kez gerçekleştirmesinden dolayı 4.000 TL para cezası, Federasyonun onayı olmayan forma setleriyle maça çıkılmasından dolayı ise başka bir 4.000 TL para cezası verdi. Covid-19 tedbirlerine ilişkin tedbirlere uyulmamasından dolayı ise ihtar cezası verildi.

Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nde Yeni Ordu Stadyumu’nda oynanan maçta atılan konfetilerden ülke gündemine otururken, PFDK ise, taraftarlarının neden olduğu saha olayları sevki nedeniyle incelemenin devamına karar verdi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!