”Sinop komedyasına 3 puanla nokta koyduk”

Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde liderliğini sürdüren Ünye Gücü Futbol Kulübü’nde teknik direktör Muhammet Kışla, ligdeki hakemler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz hafta deplasmanda Sinop Kuzeyspor’u 2-0 yenerek liderliğini pekiştiren Ünye Gücü Futbol Kulübü’nde hakemlere tepki vardı. Teknik direktör Muhammet Kışla, kazanılan maçın ardından karşılaşmayı yöneten hakemlerin, maç içerisindeki kararları ve tercih haklarını eleştirdi.

”Bayrak Kaldırma Yarışı Yaptılar”

Yenilgisiz liderliğe devam ediyoruz. Sinop deplasmanında 2-0 kazanırken iki yardımcı hakemin bayrak kaldırma yarışında ilk yarı hücum ettiğimiz taraftaki 2.Yardımcı hakem rekora gitti. Ardından ikinci yarıda haydi bakalım bu 1.Yardımcı hakem ne yapacak derken o da yine hücum ettiğimiz kalenin önüne bizi yaklaştımamaya yemin etmişçesine bayrağını elinden indirmeyişi tam bir ofsayt komedyasına dönüştü. Attığımız iki net golün üzerine ofsayt bayrağı çekilirken ceza sahası içinde gole giden oyuncumuza yapılan ve ağır sakatlık geçirmesine neden olan pozisyona kayıtsız kalan orta hakem güzel insanlarsınız ama gelin bizim Ordu’da en acemi hakemleri izleyin biraz bu işi öğrenin.

”Sinop komedyasına 3 puanla nokta koyduk”

‘Sizi hakemlik mesleğine duyduğum saygı nedeniyle kınamıyorum bile. Her neyse burada asıl rahatsızlık 3.lig maçlarına ev sahibi takımın bağlı olduğu ilin hakemlerinin verilmesidir. İnsanların dostlukları ve arkadaşlıklarının olması muhtemelken bu şekilde hakem atamasının devam ettirilmesi sakıncalıdır. Verilmeyen penaltılar, geçersiz sayılan gollerimiz, direkten dönen toplarımız, ofsayt diye kesilen pozisyonlarımız… Neyse Sinop komedyasına 3 puanla nokta koyduk. Lider gittik lider döndük. Ama bu komedyalar seriye dönüşürse ciddi anlamda canımız yanabilir. Bu işin peşini de bırakmayacağım bu da böyle biline.’

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!