Mart 28, 2023

Açılış Maçında Konfeti Krizi !

Yeni Ordu Stadyumu’nun açılış maçında Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü taraftarlarının sahaya attığı konfetilerin Kur’an-ı Kerim sayfalarının kesildiği anlaşılması büyük bir skandalı ortaya çıkardı.

2017 yılından bu yana açılışı beklenen Yeni Ordu Stadyumu, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile Kırıkkale Büyük Anadoluspor arasında oynanırken, maçı 4-0 kaybeden Ordu ekibi büyük bir şok yaşamıştı. Asıl şok edici olay ise maçın bitimiyle ortaya çıktı.

Sahaya atılan konfetiler özellikle Ordu’nun plakası olan 52.dakikada oyunu kısa süre olsa da durdururken, Kur’an-ı Kerim sayfalarının kesilip konfeti şeklinde fırlatıldığı, stadyumdaki bir kaç vatandaş sayesinde fark edildi ve sosyal medyada paylaşıldı. Ordu Valiliği konu ile ilgili olarak dört kişiyi göz altına aldıklarını belirtirken, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ise şu açıklamayı yaptı.

Orduspor Kulübü’nden de olayla ilgili açıklama yapıldı. Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Maçın 52. dakikasında konfeti atılmıştır. Orduspor tribünlerinden gelen herkesin bildiği ve katıldığı bu görsel etkinlikte ne yazık ki bu akşam oynadığımız maçta istenmeyen görüntüler oluşmuştur. Taraftar grubumuz tarafından konfeti parçalarında Kuran-ı Kerim sayfaları olduğu tespit edilmiş, bu bilgi tarafımıza iletilmiştir. Taraftar grubumuzun dini değerlerimize yapılan bu saygısızlığa karşı bu durumu gündeme getirmesi bir yana ayrıca konu hakkında da soruşturma başlatılması için emniyet güçlerine destek olmuşlardır. Şehrimize, takımımız üzerinden halkımızı kutuplaştırmaya çalışan bir kitlenin varlığı herkes tarafından bilinmektedir. Ordulu ve Ordusporlu olan herkesin, emniyet güçlerimiz tarafından olay sonuçlandırılana kadar sağduyulu olması gerekmektedir. Konunun incelenmesi ve açığa çıkartılmasında emniyet güçlerimizle birlikte hareket eden, her türlü bilgiyi emniyete ileten taraftarlarımıza, konunun yayılarak gündeme gelmesinde emeğe geçen halkımıza teşekkür ederiz. Yapılan her kötülüğe karşı iyilikle gitmeye devam edeceğiz.”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!