• Temmuz 30, 2022
  • No Comment
  • 33

Ağrı Dağı’nın Zirvesinde Bir Ordulu !

Ordu Dağcılık Kulübü Derneği’nin zaman zaman yaptığı tırmanışlar bu dönem zirveye çıkarken, Ordu Dağcılık İl Temsilcisi Mehmet Şenocak ve Ordu…

 Ağrı Dağı’nın Zirvesinde Bir Ordulu !

Ordu Dağcılık Kulübü Derneği’nin zaman zaman yaptığı tırmanışlar bu dönem zirveye çıkarken, Ordu Dağcılık İl Temsilcisi Mehmet Şenocak ve Ordu Dağcılık İhtisas Kulübü sporcusu İrem Çelenk Ağrı Dağı’nın zirvesine çıktı.

Türkiye’deki birçok dağa tırmanarak her dönem ses getiren Ordu Dağcılık Kulübü Derneği, bu kez de Ağrı dağının zirvesinden selam gönderdi. Ordu Dağcılık Kulübü Derneği’ne bağlı Ordulu dağcılar, 5137 metre yüksekliğindeki Ağrı Dağı’na tırmandı.

İlk olarak Ordu Dağcılık İhtisas Kulübü sporcusu İrem Çelenk, Türkiye’nin en yüksek dağına tırmandı. Çelenk’in ardından iki gün sonra ise Ordu Dağcılık İl Temsilcisi olan Mehmet Şenocak, Türkiye’nin en yüksek dağı Ağrı dağının zirvesine çıkarak Türk bayrağı açtı.

Mehmet Şenocak yaptığı açıklamada ”Allah’ın izniyle zirveye ulaştık. Dönüyoruz. Benden iki gün önce başarılı bir Ağrı dağı tırmanışa gerçekleştiren Ordu Dağcılık İhtisas Kulübü sporcumuz İrem Çelenk’i ayrıca kutluyorum:” dedi.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir