Haziran 4, 2023

Voleybol Erkekler 1.Ligi B Grubu’nda mücadele edecek olan Akkuş Belediyespor, 12 Ekim Cumartesi günü oynayacakları Hayat Büyükşehir Belediyespor deplasmanı öncesi antrenmanlarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz sezon hedefine ulaşamayan Akkuş Belediyespor, bu yıl yine Play-Off’a kalarak ligi üst seviyelerde bitirmeyi amaçlıyor.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci Akkuş Belediyespor Voleybol takımına moral ziyareti gerçekleştirirken, “2019-2020 Voleybol sezonu hayırlı uğurlu olsun. Yeni sezonda tüm spor kulüplerimize, sporcu kardeşlerimize başarılar diliyoruz. yeni sezonun sakatsız bir sezon olmasını diliyoruz. Hocamızdan takımımızla alakalı bilgiler aldık, yoğun bir şekilde antrenmanlarına devam ediyorlar. Yeni sezon hazırlıkları tamamlandı, inşallah 12 Ekim Cumartesi günüde deplasman da ilk maçlarına çıkacaklar. Son 5 yıldır Akkuş’a voleybol sevgisini aşıladık, ilçemize voleybol kültürünü ve voleybol sporunu sevdirdik” dedi.

“Ligi üst seviyelerde bitireceğiz”

Antrenörü Emre Komar, ‘Voleybol kültürünün gayet yerleşmiş olduğu bir ilçeye gelmek beni son derece gururlandırdı’ diyerek şunları kaydetti; “Yönetimin beni bu yıl antrenör olarak seçmesi tabi ayrıca bir gurur kaynağı oldu. Bu yıl bir çok kulübün sıkıntılar çektiği bir dönemi yaşıyoruz, geçtiğimiz yıllara nazaran. Buna rağmen son derece özveriyle oluşturulmuş bir kadroyla, gayet ciddi bir şekilde çalışarak, ligi,n açılışını yapmak istiyoruz bu hafta itibariyle. çok genç bir kadro kurduk, çok genç bir oluşumun içerisindeyiz şuanda. Hedefimiz zaten gençlerden oluşan bir kadro oluşturmaktı, bunu da başlardık. Son derece ciddi hazırlıklar geçiriyoruz, inanıyoruz ki ligi daha üst bir seviyede bitirmeyi hedefliyoruz.”

“4 yılda bayağı ilerledik”

Takım Kaptanı Tunay Erdoğan ise; “Çok çalışıyoruz, genç bir takım olduğumuz içinde baya bir form tutuyoruz. inşallah güzel bir sezon olacak, büyük başarılara imza atacağımızı düşünüyorum. Hafta sonu Hatay deplasmanımız var inşallah güzel bir başlangıç yapacağız. Belediye Başkanımız İsa Demirci her zaman arkamızda, desteklerini her zaman hissedeceğimizi düşünüyorum. Voleybolda Akkuş son 4 yıldır baya ilerleme kat etti, inşallah bu yılda bu başarıları devam ettireceğiz” diye konuştu.

Ordu Hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!