- Eylül 4, 2023
- No Comment
- 125
Akkuş Belediyespor’un Ukraynalı Smaçörü Yunanistan’da
2023-2024 sezonunda AXA Efeler Ligi’nde mücadele edecek olan Akkuş Belediyespor’da geçen sezon yaşanan şampiyonlukta katkı sağlayan Ukraynalı smaçör Tymofii Poluian,…
![Akkuş Belediyespor’un Ukraynalı Smaçörü Yunanistan’da](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/09/Tymofii-Poluian.jpg)
2023-2024 sezonunda AXA Efeler Ligi’nde mücadele edecek olan Akkuş Belediyespor’da geçen sezon yaşanan şampiyonlukta katkı sağlayan Ukraynalı smaçör Tymofii Poluian, Yunanistan takımı AO Milon Neas Smyrnis’a transfer oldu.
Yeni sezon öncesinde yeni liginde mücadele edecek olan Akkuş Belediyespor’da transferler sürerken aynı zamanda geçen sezon takıma başarıyı getiren oyuncularla da yollar ayrılıyor. Ordu’yu Erkek Voleybolu’nda en üst seviyede temsil edecek olan Akkuş Belediyespor’da Ukraynalı smaçör Tymofii Poluian takımdan ayrıldı.
Geçen sezon Ocak ayında Çin Ligi takımlarından Hebei Hairui’den kadroya katılan Ukraynalı smaçör Tymofii Poluian, Türkiye’de daha önce Sorgun Belediyespor’da da forma giymişti. Kariyerinde Ukrayna’nın ardından Slovenya, Hırvatistan, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye gibi ülkelerde forma giyerken ilk kez Yunanistan’da forma giyecek.
Ukraynalı smaçör Tymofii Poluian geçen sezon Akkuş Belediyespor ile 1.Lig’den AXA Efeler Ligi’ne çıkma sevinci yaşarken, 1998 doğumlu oyuncu 23 maça çıkmıştı.
SAMET KARADAĞ