”Akkuş, Voleybol Camiasında Büyük Bir Takım”

Voleybol Erkekler 1.Ligi’nde üst lige yükselme şansını son maçında kaçıran Akkuş Belediyespor’da yeni sezonda yeniden anlaşmaya varılan Baş Antrenör Mehmet Aydın önemli açıklamalarda bulundu.

2020-2021 sezonunda mücadele ettiği Voleybol Erkekler 1.Ligi’nde iyi bir performans göstermesine rağmen Efeler Ligi’ne yükselme konusunda Cizre Belediyespor ile oynadığı son maçı kaybederek sezonu üzülerek bitiren Akkuş Belediyespor’da Baş Antrenör Mehmet Aydın ile yeniden anlaşmaya vardı.

Geçen sezon takımın başında 28 maçta parkeye çıkan Mehmet Aydın 19 galibiyet almıştı. Aydın yaptığı açıklamada “Play-Off’ta çok iyi mücadele ettik, savaştık. Play-Off Finalinde Cizre Belediyespor ile karşılaştık. İlk seti alarak avantajı yakaladık. Ancak ardından hem bireysel hatalarımız hem de hakem hatalarından dolayı 2. ve 3. seti kaybederek 2-1 geri düştük. Ancak yılmadık. Dördüncü seti alıp setleri 2-2’ye getirdik. Ancak tie-break setini kaybettik. Şampiyonluk tie-break setindeki 15 sayıyla gitti. Efeler Ligi 15 sayıyla kaçtı. Oyuncularımızın emeklilerine sağlık. Tabiki devam edeceğimiz arkadaşlarımız olacaktır” dedi.

Akkuş Belediyespor’un küçük bir ilçe olmasına rağmen voleybol camiasında büyük bir takım olduğunu belirten Mehmet Aydın: “Akkuş, küçük bir ilçe gibi görünse de, Voleybol camiasında büyüklüğü ortadadır. Akkuş denildiğinde artık akıllara Voleybol gelecek. Akkuş Belediyespor, kurulduktan bu yana mütevazi bütçelerle hep üst sıralara oynadı. Akkuş, voleybolda maddiyattan önce aile ve kolej havasında olmanın geldiğini gösterdi. Milyonlar harcayıp Play-Off’a bile kalamayabilirsiniz ama düşük bütçelerle aile ortamında şampiyon olabilirsiniz. Bunu Akkuş Belediyespor yıllardan bu yana gösterdi. Hatta Akkuş, bu konuda rol model oldu” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!