Alişan Şeker: “Orduspor Gözlerimin Önünde Yok Oldu”

Orduspor’un rekor puan alıp Süper Lig’e çıkamadığı 2013-2014 sezonunda forma giyen ve bir sonraki sezon yarım dönem kalan Alişan Şeker, futbolu bıraktığını açıklarken Orduspor kariyeri hakkında da duygusal ifadeler kullandı.

Türk Futbolu’nda özellikle alt liglerden önemli bir kaleci olan Alişan Şeker, 2022-2023 sezonu transfer sezonunun kapanmasıyla birlikte futbola veda ettiğini resmen açıkladı. Son olarak geçen sezonun devre arasında Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş.’ye transfer olan ancak şans bulamayan 36 yaşındaki tecrübeli eldiven, futbolu bıraktı.

Sosyal medya hesabından futbolu bıraktığını açıklayan ve hemen hemen forma giydiği her takım hakkında ifadeler kullanan Alişan Şeker, 1.5 sezon kaldığı Orduspor hakkında da duygu yüklü kelimeler kullandı. Orduspor taraftarları tarafından da her zaman sevilen Alişan Şeker: “Ardından tekrar 1.Lige döndü hem de efsane Orduspor formasıyla. Evlendi de, ilk evini orda kurdu. Şampiyonluk kovaladı maalesef olmadı. Çok sevdi Ordu’yu, çok güzel günleri oldu. Ama Ordu yürek acısı oldu. Kuyruklu yıldız misali kaydı gitti, gözlerinin önünde yok oldu. Sarsıldı Alişan. Profesyonel kariyerim bugün sonlanıyor. Belki daha büyük işler başarabilirdim ya da hiç profesyonel bile olamayabilirdim. Çok daha büyük paralar belki kazanabilirdim ama para hiç bir zaman benim için bir ölçü olmadı. Ben en önemli şeyi kazandığımı düşünüyorum. Çok farklı coğrafyalardan, farklı kültürlerden insanların sevgisi ve saygısı. Bu her şeyden daha değerli benim için. Bilmeden hakka girmişsem helal edin. Benden yana helal olsun. Tüm futbol camiasına teşekkürlerimi sunuyorum bu heyecan içinde ben de varoldum. Sıra yeni kardeşlerimizde. Alişan Şeker veda eder.” dedi.

Alişan Şeker, Orduspor kariyerinde 1.5 sezonda 30 maçta forma giyip kısa sürede hafızalarda yer edinmeyi başarmıştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!