Altınordu Futbol Okulu Hızlı Başladı !

Ordu’da altyapı denilince akla gelen ilk kulüplerden biri olan Altınordu Belediyespor, futbol okuluna dün Cumhuriyet Mahallesi’nde yaptığı antrenmanla start verirken,…

 Altınordu Futbol Okulu Hızlı Başladı !

Ordu’da altyapı denilince akla gelen ilk kulüplerden biri olan Altınordu Belediyespor, futbol okuluna dün Cumhuriyet Mahallesi’nde yaptığı antrenmanla start verirken, gelecek vaat eden minik sporcuların istekli olmaları dikkatlerden kaçmadı.

Yaz döneminde gerçekleştiremedikleri futbol okuluna başlayan Altınordu Belediyespor’da sporcular dün antrenmanda bir araya geldi. Yaşlarının küçük olmasına karşın birbirinden yetenekli sporcuların bulunduğu futbol okulunda, tecrübeli antrenörler eşliğinde antrenman yapan sporcular, gelecekten umutlu.

Teknik ekip tecrübeli

Altınordu Belediyespor altyapı antrenörlerinin tamamının geçmişte Orduspor’da forma giymesi dikkatlerden kaçmazken, tecrübeli antrenörlerle antrenman yapma şansı bulan çocukların velileri de durumdan mutlu. Sarı Yeşil Mavili ekibin altyapısında, Altyapı Sorumlusu Atilla Yücel’in yanı sıra Ali Şahin, Muzaffer Demir, Hüsnü Karakoyun, Mutlu Demir ve Hüseyin Sarı yer alıyor.

“Çocuğa kalbinizi vermeniz lazım”

Altınordu Belediyespor Altyapı Sorumlusu Atilla Yücel, sporculara eğitim vererek iyi yerlere gelmelerini sağlamak istediklerini belirterek; “Yaz spor okulunu yazın yapamamıştık. Oyuncu havuzumuzu elimizde geniş tutamadık. Fransa’ya turnuvaya gittiğimizde 400 sporcu ile yaz futbol okulu yapmıştık. Ama bu sene yaz aylarında futbol okulu yapamadığımız için çalışmalara şimdi başladık. Türkiye’de herkes altyapının bir sorun olduğunu söylüyor, herkes de bir çözüm belirtiyor. Ama bu ülkede önemli olan omurgalaşmış teknik ekibi oluşturabilmek. Bu anlamda 5. yılımız. Hüsnü hocamız, Ali hocamız, Muzaffer hocamız, Hüseyin ve Mutlu hocalarımız bizi çok büyük değer katıyorlar. Ordu için bu işi doğru yapan teknik adamlarız. Onlarla birlikte çalışmaktan çok mutluyum. Sadece antre etmek değil, çocukları anlamak ve farklı olmak gerekiyor. Hepimiz profesyonel futbol oynadık, profesyonel takımlarda antrenörlük yaptık. Çocuk başka bir şey. Çocuğa kalbinizi vermeniz lazım. Kalbinizi verirken de kötü alışkanlıklardan, internetten uzak kalabilmesi için sporu ve antrenörlerini sevmesi gerekiyor. Bizde bu noktada çocuklarla özel ilgileniyoruz. Bunun karşılığını da uzun vadede sporcularımız iyi yerlere geldiklerinde almış olacağız” dedi.

Altınordu Belediyespor Futbol Okulu’nun sürekli devam edeceğini aktaran Yücel, göze giren oyuncuların zamanla lisansı çıkartılıp altyapı kategorilerine monte edileceğini dile getirdi.

Daha önce Milli Takıma 5 oyuncu gönderdiklerini söyleyen başarılı antrenör, o oyuncuların 4’ünün de Samsunspor’a transfer olduğunu, 5 oyuncunun daha Milli Takıma davet edileceğini ifade etti.

2007, 2008, 2009 ve 2010 doğumlu sporcuların yer aldığı Altınordu Belediyespor Futbol Okulu’na ilginin her geçen gün arttığı belirtilirken, futbol oynamak için çocukların velilerinin Altınordu Belediyespor Kulübü’ne başvuru yapabileceği kaydedildi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Related post

Altınordu Belediyespor’da Gençlik Aşısı Tutmadı !

Altınordu Belediyespor’da Gençlik Aşısı Tutmadı !

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Ordu temsilcisi Altınordu Belediyespor’da, sezon başında kurulan genç kadro ilk yarıda beklentilerin oldukça uzağında…
BAL’ın Dibinde Ordu Farkı !

BAL’ın Dibinde Ordu Farkı !

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Altınordu Belediyespor ve Ünye 1957 Spor, 11.haftanın ardından ligin son iki sırasında yer aldı.…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir