• Ağustos 8, 2020
  • No Comment
  • 44

Altınpost Triatlon Yarışları Ordu’da Yapılacak !

Pandemi süreci ile ara verilen faaliyet takvimi, Ordu’da gerçekleşecek ve sezonun ilk triatlon müsabakası olma özelliği taşıyan Altınpost Triatlon Yarışları…

 Altınpost Triatlon Yarışları Ordu’da Yapılacak !

Pandemi süreci ile ara verilen faaliyet takvimi, Ordu’da gerçekleşecek ve sezonun ilk triatlon müsabakası olma özelliği taşıyan Altınpost Triatlon Yarışları ile yeniden hayata geçiyor.

Katılımcılarına, Karadeniz’in eşsiz doğasına tanık olma fırsatı verecek organizasyonu resmileştiren protokol, Türkiye Triatlon Federasyonu Genel Koordinatörü Serkan Şimşek ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in hazır bulunduğu bir törenle atıldı.

İmza sonrası görüşlerini belirten Güler, “Sporun sağlık başta olmak üzere sosyolojik ve psikolojik etkilerini her zaman çok önemsiyoruz, özellikle triatlon branşına yönelik ileriye dönük her türlü projeyi desteklemek istiyoruz. Bu sene bizim için bir başlangıçtır. Bu yarışın geliştirilerek uluslararası bir organizasyona dönüşmesini hedefleliyoruz.” şeklinde konuştu.

Ordu’nun doğa sporları için çok elverişli bir coğrafyada yer aldığını belirten Şimşek ise şunları söyledi: “Sezonun ilk triatlon yarışı için özel bir şehir seçtik. Yaylaları, mutfağı, denizi ve tarihi zenginlikerinin gölgesinde, pandemi önlemleri hassasiyetiyle organize edilecek yarışa tüm sporcularımızı bekliyoruz.”

Milli mücadelenin en önemli simgelerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’na denk gelen, standart ve sprint mesafede koşulacak Altınpost Triatlon Yarışları için kayıtlar en kısa sürede açılacak.

Triatlon Sporu’nun Genel Kuralları Nedir ?

Triatlon üç farklı spor branşının, zaman ayırımı olmaksızın ard arda yapılması ile oluşan yeni bir spor branşıdır. Fiziksel özellikleri sebebi ile kendisine en yakın branş olarak gösterilen Atletizm’den bir hayli farklıdır. Çünkü Atletizm gibi sporun atalarından sayılan Yüzme gibi bir ana branşı ve teknik bir malzemenin kullanılmasını gerektiren bisiklet branşını da içermektedir. Ayrıca Atletizmin branşları olan Dekathlon, Pentathlon ve Hepathlon sporlarında puanlama, Triatlon’da ise süreye karşı yarışma esastır. Bir diğer fark da Triatlon’nun bu sporların aksine çıkıştan bitime kadar süren bir spor olmasıdır.

SAMET KARADAĞ

Related post

Triatlon Federasyonu, Ordu’ya Yine Göz Kırptı

Triatlon Federasyonu, Ordu’ya Yine Göz Kırptı

10 Haziran-12 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ve kıyasıya yarışlara ev sahipliği yapılan Triatlon şampiyonası yine nefes keserken, Triatlon Federasyonu’ndan paylaşılan videoda…
Sevimli Köpek, Triatlonda Yarıştı

Sevimli Köpek, Triatlonda Yarıştı

Ordu’da dördüncü kez düzenlenen Triatlon yarışlarının son gününde yüzücülerin yarışları esnasında bir köpek, triatletlere eşlik ederek renkli görüntüler oluşturdu. “2023 Ordu…
‘’Ordu’da Yapılan Triatlon Yarışlarını Çok Sevdik’’

‘’Ordu’da Yapılan Triatlon Yarışlarını Çok Sevdik’’

Ordu’da dördüncü kez düzenlenen Triatlon yarışlarının son gününde Türkiye ikincisi olarak madalya alan Giresun Cumhuriyet Ortaokulu’nda beden eğitimi ile genç yarışmacılar…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir