• Haziran 21, 2019
  • No Comment
  • 51

“Altyapıdan oyuncular kazandıracağız”

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de Ordu’yu temsil eden Altınordu Belediyespor’da hem Başkan Fatih Sarı hem de Sportif Direktör Mustafa Köksal,…

 “Altyapıdan oyuncular kazandıracağız”

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de Ordu’yu temsil eden Altınordu Belediyespor’da hem Başkan Fatih Sarı hem de Sportif Direktör Mustafa Köksal, yeni sezonda ligde ağırlıklı olarak Ordulu oyuncularla mücadele edeceklerini dile getirdiler.

Altınordu Belediyespor’da Başkan Fatih Sarı ile Teknik Direktör Ergin Döner arasında görüşme sürerken, anlaşmanın yakın olduğu belirtildi. Geçtiğimiz sezon dışarıdan sadece 5 oyuncu ile anlaşan Altınordu Belediyespor, bunun dışında tamamen yerli oyuncularla BAL Ligi’nde mücadele etmişti.

Sarı Yeşil Mavili ekip, yeni sezonda yine Ordulu oyuncularla lige katılmak isterken, henüz teknik direktör konusunun netlik kazanmamasından dolayı herhangi bir girişim yapılamadı. Ordu amatörü ve Orduspor’da yıllarca altyapıda görev yapan Mustafa Köksal, Spor Toto Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Altınordu Belediyespor’daki sportif direktörlük görevine başlarken, önceliklerinin yine Ordulu futbolcular olacağını kaydetti.

Yeni sezon öncesinde planlamalar yaptıklarını söyleyen Köksal, ligde Ordulu oyuncularla oynamak istediklerini dile getirdi.

“Altyapıdan oyuncular kazandıracağız”

Önceliklerinin Ordulu sporcular olacağını aktaran Sportif Direktör Mustafa Köksal; “BAL Ligi’nde mevcut yapımızı koruyarak Ordulu kendi çocuklarımıza bir fırsat tanıyacağız. Kaybolan bir nesil var ve bu nesli 2-3 yıldır kazanamıyoruz. Altyapı hocalarımızın da desteğiyle bir takım yapacağız. Birkaç yıl orta sıralarda durduktan sonra Yine iddialı bir takım oluşturacağız. Bunun sonucunda da Ordu futboluna 5-10 oyuncu kazandırmış olacağız. Arkadan yetenekli bir nesil geliyor. Altınordu takımı, gelecek vaat eden ve yetenekli çocukların bulunduğu bir fabrika” dedi.

Görüşmeler sürüyor

Öte yandan Altınordu Belediyespor Başkanı Fatih Sarı’nın, Teknik Direktör Ergin Döner ile yeniden anlaşmak için görüşmelere devam ettiği ve anlaşmaya yakın olduğu belirtilirken, çok afaki bir durum olması durumunda başka bir antrenör ile anlaşmaya varılabileceği dile getirildi.

Ordulu oyuncularla mücadele etmek isteyen Sarı Yeşil Mavililerde, teknik direktör sorununun çözülmesinin ardından ilk iş olarak Ordulu oyuncularla anlaşmaya varılacağı belirtildi. Ordulu futbolcuların yanı sıra da, üst düzey bir kaç takviyenin yapılması bekleniyor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Altınordu Belediyespor’un İsmi Resmen Değişti !

Altınordu Belediyespor’un İsmi Resmen Değişti !

Ordu Amatör’de şampiyonluk yaşadıktan sonra son birkaç yıldır Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden ALtınordu Belediyespor, yeni sezonda Ordu Gücü Futbol Kulübü…
Altınordu Belediyespor Yine Belirsiz !

Altınordu Belediyespor Yine Belirsiz !

Bölgesel Amatör Lig’de Ordu’yu temsil etmesi beklenen Altınordu Belediyespor’da, yeni sezon öncesinde yaprak kımıldamıyor. Altınordu Belediyesi’nin desteğini somut olarak çekmesinin ardından…
Bölgesel Amatör Lig’de Üç Ordu Takımı Olacak !

Bölgesel Amatör Lig’de Üç Ordu Takımı Olacak !

2021-2022 sezonunun henüz başlangıç tarihinin belli olmadığı Bölgesel Amatör Lig’de, Ordu’yu üç takım birden temsil edecek. Geçtiğimiz sezon Ünye 1957 Spor,…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir