”Altyapıyı herkesten daha fazla önemsiyoruz”

Ünye 1957 Spor alt yapı oyuncularıyla tesislerde kahvaltıda bir araya geldi. Cevizdere tesislerinde düzenlenen kahvaltıya Kulüp Başkanı Hamza Alp, Ünye 1957 Teknik Direktörü Şirahman Berber, Alt Yapı Sorumlusu Selçuk Kocaoğlu, Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk, alt yapı oyuncuları ve aileleri katıldı.

Alt yapının önemli olduğunu belirten Alp,”Geleceğimiz sizlersiniz. Alt yapı olmadan üst ligler olmaz. Bizler transfer değil, kendi oyuncularımızla sahaya çıkmak istiyoruz. Bu yüzden alt yapıyı herkesten daha fazla önemsiyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren alt yapıyı daha sağlamlaştırmak adına Metin Tamtürk hocamla irtibata geçerek geleceğimiz olan gençlerin daha iyi şartlarda ve koşullarda yetişmesi için görev değişikliği yaptık. Burada amaç Ünye 1957 Spor ise geri teferruattır” dedi.

Alt yapı hocası Metin Tamtürk ise,”Bizlerin amacı iyi nesiller yetiştirmektir. Bunu hangi kulüpte yetişmiş olmasının bir önemi yoktur. Ben gençliğimde Ünyespor’un alt yapısından yetiştim. O dönemlerde de bazı eksikliklerimiz vardı ve hala devam etti. Bende yeni bir kulüp kurarak bu eksiklikleri giderip profesyonelce alt yapı oluşturmaya çalıştım. Yeni bir birliktelik sağlayarak geleceğimiz olan gençlere güzel eğitim verip üst liglere çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Ünye 1957 Spor Teknik Direktörü Şirahman Berber ise, “Ünyespor alt yapısı düzgün olsaydı 20 yılda yeni futbolcular yetiştirirdi. Şimdi bakıyoruz da alt yapıda hiç bir şey yok. Bırakında bu yönetim yeni bir şeylere imza atsın. Burada isimler değil, geleceğe yetiştireceğimiz gençler önemlidir. Onlar iyi bir eğitim alarak hedeflerindeki Ünyespor’a kavuşsunlar. Bizler dedikodu değil, iş yapmalıyız. Bu gün burada bunun temelleri atılmıştır. Ben her iki kulüp adına da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!