Antrenörler Lisans Yenilemeyecek !

Covid-19 salgını. nedeniyle 18 Haziran’da yapılması beklenen Zorunlu Gelişim Antrenör seminerlerinin ertelenmesi sonrasında lisans geçerlilik süresi dolan antrenörlerin lisansları 2021 yılı sonuna kadar ertelendi.

Türkiye Futbol Federasyonu antrenörler için önemli bir karar aldı. Antrenörlerin lisans süreleri konusu hakkında toplanan TFF Yönetim Kurulu, teknik adamların lisans geçerlilik süresini 2021 yılının sonuna kadar uzattı. Federasyondan yapılan açıklamaya göre TFF Yönetim Kurulu, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneğinin başvurusu görüştü.

TÜFAD Ordu Şubesi’nin Ordulu antrenörler için verdiği müjdede şu ifadelere yer verildi: ”TFF Yönetim Kurulu’nun 30.09.2020 tarihli toplantısında, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği’nin başvurusu incelenerek ve UEFA’nın 18.06.2020 tarihli sirküleri de dikkate alınarak; UEFA PRO, UEFA Elit A Genç, UEFA A, UEFA B, TFF Grassroots C, TFF A Kaleci, TFF B Kaleci lisanslarına sahip ve lisans geçerlilik süresi dolmuş olan teknik adamların, zorunlu gelişim seminerlerinin Covid-19 pandemisi nedeniyle yapılamamış olması sebebiyle, lisans geçerlilik sürelerinin 31.12.2021 tarihine kadar uzatılmasına karar verilmiştir.”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!