“Antrenörlüğü Bıraktı, Siyasete Atıldı”

Ordu’nun yetiştirdiği önemli futbol antrenörlerinden birisi olan Temel Tefil, yaptığı açıklamada antrenörlük kariyerine nokta koyduğunu ve siyaset kariyeri ile yoluna devam edeceğini söyledi.

Ordu’da faal olarak görev yapan en tecrübeli antrenörlerden birisi olan 63 yaşındaki Temel Tefil, aktif antrenörlük hayatına nokta koyduğunu açıkladı. Tefil, bu kararı almasındaki en önemli nedenin ise siyaset kariyerine başlayacak olmasını söyledi.

Antrenörlüğü bırakma kararı hakkında açıklamalarda bulunan Temel Tefil: “Artık çok sevdiğim futbol antrenörlügüm ve emekli beden eğitimi öğretmenliğimi bir tarafa bırakıyorum. Yani artık futbol antrenörlüğünü yapmayacağım. Bundan sonra siyasi kimliğime uygun, üye olduğum İyi Partiden siyaset yapmaya karar verdim. Sonuna kadar Sayın Başkanım Meral Akşener hanım efendinin yanımdayım.” dedi.

Kariyerine 1993 yılında Orduspor Teknik Direktörü olarak başlayan Temel Tefil, 4 ay görevde kalmıştı. Ardından yine Orduspor’da A Genç Takım antrenörü, yardımcı antrenörlük ve Gençlik Sorumlusu olarak 1994-2004 yılları arasında görev alan Tefil, 4 yıl ise antrenörlüğe ara vermişti. 2008 yılında 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde altyapıya getirilen ve kısa bir sıra A takım teknik direktörlüğü yapan 63 yaşındaki teknik adam, son olarak Ankara Kavaklıderespor ve Ordu İdman Yurdu altyapılarında görev almıştı.

SAMET KADADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!