• Mayıs 8, 2019
  • No Comment
  • 57

Artık Sokaklar Çocukların !

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Sokaklar Bizim” projesi kapsamında düzenlenen spor malzemesi dağıtım töreni gerçekleştirildi. “Sokaklar…

 Artık Sokaklar Çocukların !

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Sokaklar Bizim” projesi kapsamında düzenlenen spor malzemesi dağıtım töreni gerçekleştirildi.

“Sokaklar Bizim” projesi kapsamında eski sokak sporlarının yeniden hayata geçirilmesi planlanıyor. Ordu’da yıllar önce oynanan oyunlar, bu proje sayesinde günümüzde de oynanacak. Gençlik ve Spor Bakanlığınca desteklenen “Sokaklar Bizim” projesi kapsamında dün Ordu’da 100 gence spor malzemesi dağıtıldı.

“Gençlere önem veriyoruz”

Ordu Gençlik Merkezi’nde düzenlenen malzeme dağıtım töreninde konuşan Vali Seddar Yavuz, gençlere yönelik projelere önem verdiklerini aktararak; “Maalesef giderek içine kapanan, kendini başka yerlerde ifade etmeye çalışan ve tuzaklarla dolu bir dünya ile çevrilmiş durumda gençliğimiz. Dolayısıyla her alanda kendisini ifade edebilen, öz güveni yüksek ve enerjisini doğru yollarla ifade edebilen bir gençlik arzu ediyoruz. 100 gencimizin, yine bu proje kapsamında onların elinden tutarak onların enerjilerini doğru harcamalarını sağlayarak yeni bir projeyle hep beraber karşınızdayız” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ise önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini söyleyerek; “proje sayesinde unutulmaya yüz tutan mahalleler arası spor etkinliklerini tekrar başlatmış olacaklarını belirtti.

Son olarak 100 gence eşofman, ayakkabı, forma gibi malzemeler dağıtıldı. Vali Yardımcısı Adem Öztürk ile mahalle muhtarlarının da katıldığı etkinlikte, mahalleler arası futbol ve basketbol turnuvalarının fikstür çekimi de yapıldı.

Haber merkezi

Related post

Sokaklar Bizim Projesi Başlıyor

Sokaklar Bizim Projesi Başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği ‘Sokaklar Bizim’ projemiz Ordu’da da başlıyor. ‘Sokaklar Bizim’ projesi Ordu’da hayata geçiyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı,…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir