- Mart 19, 2022
- No Comment
- 85
Asil Aksu, Tekirdağ’da Siftah Peşinde !
Ordu Futbol’undan yetişen ve kariyerinin son iki sezonunda az forma giymesine rağmen şampiyonluklar yaşayan Asil Aksu, sezonun ikinci yarısında transfer…
Ordu Futbol’undan yetişen ve kariyerinin son iki sezonunda az forma giymesine rağmen şampiyonluklar yaşayan Asil Aksu, sezonun ikinci yarısında transfer olduğu Tekirdağspor’da forma giymenin hesaplarını yapıyor.
2021-2022 sezonunda Bölgesel Amatör Lig 8.Bölge 1.Grup’ta yer alan ve şampiyonluğun en büyük favorisi olan Tekirdağspor, ilgin bitimine 4 hafta kala en yakın rakibinin 7 puan önünde. Tekirdağspor’da ise daha önce kariyerinde şampiyonluk yaşayan bir isim olarak transfer edilen Ordu doğumlu Asil Aksu henüz forma giyemedi.
Orduspor altyapısında sayısız maçlara çıktıktan sonra 2014-2015 yılında TFF 1.Lig’de Orduspor forması giyen Asil Aksu, bir sezon sonra o dönemki adıyla Güzelorduspor olan Yeni Orduspor’a transfer olmuştu. Bölgesel Amatör Lig’de 2 maçtıktan sonra takımdan ayrılan stoper oyuncusu Kasımpaşa altyapısı ve Kastamonu ÖİKH’ne transfer olmuştu.
Kariyerinde daha sonra sırasıyla Orduspor, Görelespor, 1926 Bulancakspor ve o sönemli adıyla Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nde forma giyen Aksu, Ordu ekibi ile çok az maça çıkmasına rağmen Ordu 1.Amatör Lig ve BAL şampiyonlukları yaşadı.
Sezonun ilk yarısında Orduspor 1967 A.Ş. forması ile 3.Lig’de 2 maçta sadece 16 dakika sahada kalan Asil, Tekirdağspor’un ise son iki maçının kadrosunda olmasına rağmen henüz süre alamadı.
SAMET KARADAĞ