Mart 27, 2023

TFF Kadınlar 3.Lig ekiplerinden Rüsumat-4 Gençlik ve Spor Kulübü forması giyen Azel Akdeniz, U17 Kız Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edeceği kadroya seçildi.

Ordulu Kadın Futbol takımların 3.Lig’de genç oyuncularla uzun yıllardır mücadele etmeleri devam ederken, 2021 U17 Avrupa Kadınlar Futbol Şampiyonası, U17 Kadın Milli Takım kadrosunda Ordulu Azel Akdeniz de yer alacak. 30 kişilik geniş kamp kadrosunda Ordu ekiplerim Ünye Gücü Futbol Kulübü’nden Beren Şeker ve Rüsumat-4 Gençlik ve Spor Kulübü’nden Azel Akdeniz yer alırken, yapılan kampın ardından Avrupa Şampiyonası kadrosu belirlendi.

49 ülkenin katıldığı UEFA U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda, 2021 -22 sezonunda UEFA Uluslar Ligi’ndekine benzer yeni bir format uygulanacak. Ülkelerin UEFA sıralamasındaki puanlarına göre yer aldığı A Ligi ve B Ligi olmak üzere iki klasmandan oluşan sistemde, U17 Kız Milli Takımımız ev sahipliğini yaptığı B Ligi 5. Grup’ta 30 Eylül tarihinde Romanya, 6 Ekim tarihinde Letonya ile karşılaşacak. Gruptaki diğer maç ise 3 Ekim tarihinde Romanya ve Letonya arasında oynanacak. Yapılacak müsabakalar sonucunda B Ligi’nde yer alan 6 grubun lideri ile en iyi puan ve averaja sahip ikincisi toplam 7 takım A Ligi’ne yükselecek ve 2. turda mücadele etme hakkını kazanarak 3 – 15 Mayıs 2022 tarihlerinde Bosna Hersek’te düzenlenecek final turnuvasında yer bulmaya çalışacak.

Rüsumat-4 Gençlik ve Spor Kulübü forması giyen Azel Akdeniz, şampiyonaya kadara yapılacak antrenmanlarda Teknik Direktör Nazlı Ceylan Demirbağ’ın gözüne girerek Milli formayı Avrupa Şampiyonası’nda giymek istiyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!