Mart 28, 2023

Babawale ve Tochukwu’nun Aklı 52 Yalıköyspor’da Ama… !

Mücadele edeceği 2.Amatör Lig öncesinde transfer çalışmalarına hız veren 52 Yalıköyspor’da gündeme gelen Suleiman Babawale ile Obi John Tochuwku’nun transferi yabancı kontenjanına takılabilir.

2019-2020 sezonunda Ordu Futbolu’na giriş yapacak olan 52 Yalıköyspor, dış transferde bombaları arka arkaya patlatıyor. 52 Yalıköyspor adıyla lige katılım sağlaması beklenen Ordu’nun çiçeği burnunda takımı, yabancı transferleri ile adından söz ettirmek istiyor ve gündeme gelen isimler Suleiman Babawale ile Obi John Tochuwku.

Teknik Direktörlük görevi için Savaş Çelik ile anlaştıktan sonra dış transferde 4 futbolcu ile de prensipte anlaşan 52 Yalıköyspor’da bir yandan da antrenmanlar sürerken gündeme ise yabancı transferi geldi. Nijerya’da dünyaya gelen ve futbol yaşantısına burada devam eden Suleiman Babawale’nin yanı sıra 1999 doğumlu olan ve Uganda Ligi’nde oynayan Obi John Tochuwku’nun 52 Yalıköyspor’a haber gönderdiği öğrenildi. İki futbolcunun Türkiye’ye gelerek futbol yaşantılarına Türkiye’de devam etmek istedikleri öğrenilirken 2.Amatör Lig’de de yabancı sınırı olması transferi zora sokuyor.

Amatör Futbol Federasyonu’nun 2019-2020 sezonu kuralına göre ilin en üst yerel liginde yabancı uyruklu futbolcular oynayamıyor. İlin en üst yerel liginin altındaki liglerde ise Türkiye’de en az bir yıl oturma izni almış, 2002 ve daha büyük doğumlu en fazla iki (2) yabancı uyruklu futbolcu oynayabilir.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!