Bakanlık Stadyumu İnceledi, Kararı Çarşamba Günü Açıklayacak !

Ordu’nun adeta kanayan yarası olan ve 2017 yılında temeline başlanmasına rağmen bir türlü açılışı yapılmayan Ordu Stadyumu ile ilgili son net kararın Çarşamba günü verileceği açıklandı.

Son günlerde altyapı zemini sıkıntısı nedeniyle sezon açılışı kaçırıldığı belirtilen ve üzerinde çalışmaların devam ettiği Ordu Stadyumu konusu netlik kazanacak. Ordu’ya gelen bakanlık, daha önce çürük raporu verdiği zemin altyapısı konusunda net kararını Çarşamba günü açıklayacak.

Ordu’ya gelerek Stadyum için incelemelerde bulunan Bakanlık komisyonuna Ordu Valisi Tuncay Sonel ve Ordu Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Genç yakından eşlik etti. Komisyonun raporu doğrultusunda Çarşamba günü İl Spor Güvenlik Kurulu toplanacağı ve stadyum açılışı konusunda net kararın çıkacağı öğrenildi. Alınacak karar Gençlik Spor Müdürlüğü‘ne, oradan TFF Yönetim Kuruluna iletilecek ve eğer olumlu bir karar çıkması dahilinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile Kırıkkale Büyük Anadoluspor arasında Pazar günü oynanağı karşılaşmayı Ordu Stadyumu’na alması bekleniyor.

Uzun bir süredir müteahhit firmadan kaynaklanan problemler sebebiyle açılışı sürekli geciktirilen Ordu Stadı’nda bugün Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Stadyum Denetleme Komisyonu üyeleri saha zemininin durumu, tribünlere alınacak seyirci sayısı ve stadın güvenlik durumunu inceledi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!