• Mayıs 30, 2020
  • 1 Comment
  • 60

”BAL Hasretimizi Sona Erdireceğiz”

Ordu 1.Amatör Lig’de A Grubu’nu zirvede tamamlayan Ulubey Belediyespor’da Kulüp Başkanı Soner Poyraz, lig maçlarının devam kararının ardından açıklamalarda bulundu.…

 ”BAL Hasretimizi Sona Erdireceğiz”

Ordu 1.Amatör Lig’de A Grubu’nu zirvede tamamlayan Ulubey Belediyespor’da Kulüp Başkanı Soner Poyraz, lig maçlarının devam kararının ardından açıklamalarda bulundu.

Play-Off Çeyrek Final maçları öncesinde Covid-19 pandemi salgınından dolayı ligler ertelenirken, Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı toplantı sonrasında devam kararı geldi. Ordu 1.Amatör Lig’de A Grubu’nun zirvesinde yer alan Ulubey Belediyespor’da ise Kulüp Başkanı Soner Poyraz ligde kalan maçlar öncesinde değerlendirmede bulundu.

Yeşil-Beyazlı ekibin başkanı Soner Poyraz yaptığı açıklamada ”Ulubey Belediyespor’umuz 2019-2020 sezonu 1.Amatör Lig A Grubu’nu lider olarak bitirmişti ancak Covid-19 pandemi süresince ligler ertelendi. Bu yüzden genel anlamda sıkıntılar oldu. Maçlarımızın yanı sıra antrenmanlarımızı da ertelemek zorunda kaldık. Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı karara göre Amatör Lig yeniden oynatılacak. Ordu 1.Amatör Lig’de Çeyrek Final, Yarı Final ve Final maçları kalmıştı, bu maçlar oynanacak.” ifadelerini kullandı.

Maçların oynayacağı ancak gerekli tedbirlerinde kesinlikle alınması gerektiğini belirten Poyraz ”Yeniden sezona başlayacağız. 1 Haziran’dan itibaren futbolcularımızla toplantı yapıp antrenmanlarımıza başlayacağız. Sağlık yönünden tedbirler alınması gerekiyor. Finallerde oynayacak bütün takım futbolcularına Covid-19 testi yapılması gerekli. Profesyonel takımları bu işi daha profesyonel yapabiliyor ancak amatör ligler için sorun olabilir. Burada ASKF’nun burada gerekli tedbirleri alacağına inanıyorum.” açıklamasını yaptı.

Bu sürecin herkesi kötü etkilediğini belirten takımın sezon başındaki sürece döndüğünü belirtirken ”Futbolcuları ve tüm kulüpleri olumsuz etkiledi. Biz Ulubey Belediyespor takımı olarak tam formumuzu bulduk derken Covid-19 pandemisi ortaya çıktı ve takım iki aydır antrenman yapmıyor. Bu süreçte futbolcularım fizik, kondisyon ve psikoloji olarak başa döndü. Bu iki aylık süreci iyi değerlendirip, Ulubey Belediyespor’un Bölgesel Amatör Lig hasretini sona erdireceğiz.” dedi.

Soner Poyraz son olarak Ulubey Belediyespor halı sahasının gerekli sağlık tedbirlerinin alınmasının ardından 1 Haziran’da hizmete açılacağını belirtti.

SAMET KARADAĞ

Related post

Ulubey Belediyespor İki Sezonda İki Farklı Ligde 43’er Gol Yedi

Ulubey Belediyespor İki Sezonda İki Farklı Ligde 43’er Gol…

Geçen sezon Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden ve küme düşerek bu sezon Ordu 1.Amatör Lig’de Play-Off Grup etapları maçları sonrasında ilk…
Dumlupınarspor’dan Ulubey Belediyespor’a Sekiz Gol Ama 8-0

Dumlupınarspor’dan Ulubey Belediyespor’a Sekiz Gol Ama 8-0

Ordu 1.Amatör Lig Play-Off Grup maçları son haftasında Fatsa Ek Saha’da Ulubey Belediyespor’u 8-0 yenmeyi başaran Dumlupınarspor, farklı galibiyete rağmen grubu…
8-1’lik Mağlubiyet Sonrasında Ulubey Belediyespor’un BAL’a Yükselme Şansı Kalmadı

8-1’lik Mağlubiyet Sonrasında Ulubey Belediyespor’un BAL’a Yükselme Şansı Kalmadı

Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Ulubey Belediyespor geçmiş iki sezondur mücadele ettiği Bölgesel Amatör Lige dönmek isteyen Ulubey Belediyespor, Play-Off 4.Haftasında…

1 Comments

  • Sayın poyraz seneye inşallah

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir