”Başkanlar Seçimle Gelir, Atama İle Değil”

Covid-19 pandemi süreci nedeniyle 3 ay daha ertelenen Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlık seçimi öncesinde yönetim kurulu kararı ile başkanlığa Metin Kır’ın getirilmesi, kongrede aday olan Zafer Öztürk’ü çileden çıkardı.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda sular durulmuyor. Mevcut başkan Mustafa Kılıç’ın yeni dönemde başkanlık yapmayacağı ve görevi bırakmak için kongreyi beklediği bilinirken, Temmuz ayında yapılması planlanan ancak Covid-19 pandemi süreci nedeniyle 3 ay daha erteleme kararı çıkmasıyla birlikte Kılıç istifa ettiğini açıkladı.

Yapılması planlanan kongrede Genel Sekreter Metin Kır ve eski başkan Zafer Öztürk’ün adaylığı sürerken, Kılıç’ın istifa kararının ardından toplanan Ordu ASKF Yönetim Kurulu jet bir kararla başkanlığa Genel Sekreter Metin Kır’ı getirdi. Kır ile birlikte adaylığını koyan Zafer Öztürk’te bu karara tepki gösterdi.

Ordu Sporu ile ilgili Spor Köyü projesi olan Zafer Öztürk, Metin Kır’ın kongre olmadan başkanlığa getirilmesine ”Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Seçimleri varken, iki de aday varken mevcut başkan ölü sezonda istifa edip başkan ataması yapılmış. Kongre bitmiş gibi aldı oluşturulması spor camiasına haksızlıktır. Başkanlar seçimle gelir, atama ile değil” ifadeleri ile tepki gösterdi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!