• Eylül 23, 2023
  • No Comment
  • 101

Belaruslu Forvet Duben Yuliya: ‘’Takımın Yüksek Hedefleri Olması Hoşuma Gitti’’

Kadın Futbol 1.Ligi’nde mücadele eden Ünye Gücü Futbol Kulübü’nün yeni sezonda transfer ettiği Belaruslu forvet oyuncusu Duben Yuliya, yeni sezon…

 Belaruslu Forvet Duben Yuliya: ‘’Takımın Yüksek Hedefleri Olması Hoşuma Gitti’’

Kadın Futbol 1.Ligi’nde mücadele eden Ünye Gücü Futbol Kulübü’nün yeni sezonda transfer ettiği Belaruslu forvet oyuncusu Duben Yuliya, yeni sezon öncesinde Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi’nden Samet Karadağ’a özel röportaj verdi.

2023-2024 sezonunda hedefini direk olarak Süper Lig belirleyen Ünye Gücü Futbol Kulübü, yaptığı transferlerle de rakiplerine gözdağı verdi. Türkiye’de Atakaş Hatayspor ve Keçiburnu takımları ile Süper Lig’de forma giyen ve son olarak Belarus’ta Somorgon forması ile 24 maçta 22 gol atan Duben Yuliya, yeni sezonda Ordu’da Ünye Gücü Futbol Kulübü forması giyecek. 27 yaşındaki Yuliya, Türkiye ve Ordu’da ise ilk kez Samet Karadağ’a konuştu.

– Samet Karadağ: Öncelikle Türkiye’ye tekrar hoşgeldin. İlk soruyla başlayalım, futbola nasıl başladın, futbola başlarkenki ilk aklına gelen hikaye nedir ?

– Duben Yuliya: Çok teşekkür ederim. Bu güzel ülkeye geldiğim için teşekkür ederim. Ben futbola çok erken yaşta başladım Babam beni yüzme kursuna gönderiyordu ama ben gizli gizli futbol oynamaya gidiyordum. Daha sonra ailem beni destekledi ve resmen 2009 yılında futbola başladım. Belarus U17 takımında futbola başladık ve 2011 yılından sonra evimden ayrılarak Belarus’un başkentinin takımı olan FC Minsk ile ilk kontratımı imzaladım.

– Samet Karadağ: Daha sonra Türkiye’ye geldin ve Türkiye’de ilk takımın Atakaş Hatayspor oldu. Bu transfer hakkında konuşmak gerekirse Hatay takımını nasıl buldun ve ilk izlenimlerin ne oldu?

– Duben Yuliya: Türkiye’de yaşayan arkadaşım vardı, uzun süre arkadaşlık yaptık ve aslında o bana yardımcı oldu. Biz Hatay’a transfer olurken dört Belaruslu futbolcu olarak transfer oldu. Hatay bana göre çok rahat, güzel, takım için çok iyi insanlar ve yönetim şekli vardı. Süper Lig’de kalmak için takım halinde mücadele ettik ve bunu başardık. Bu zorlu sürecin bir parçası olduğum için çok mutluyum

– Samet Karadağ: Yeni sezonda Ünye Gücü Futbol Kulübü’nde forma giyeceksin ? Yeni sezon öncesinde de takımla antrenmanlara başladın. İlk röportajını da bize verdiğin için tekrar teşekkür ederim. Yeni takımın hakkında ilk hislerini alabilir miyim ?

– Duben Yuliya: Ünye takımı hakkında iyi şeyler söyleyebilirim. İlk izlenimin ve hislerim bu şekilde. Biz yeni sezon hazırlıklarına başladık ve dürüst olmak gerekirse hazırlık sürecinde yüksek seviyede başlamak benim için iyi bir sürpriz oldu. Daha önceki takımlarda olduğu gibi burada da dil, yemek ve herhangi bir konu hakkında elbette bir sorun olmayacak. Takım olarak iyi şeylerin bizi beklediğini ve güzel şeyler yapabileceğimiz çok açık.

– Samet Karadağ: Takımla birlikte çalışmalara başladığını söyledin. Seni Ünye Gücü Futbol Kulübü’ne transfer eden en etkili şeyler neler oldu ?

– Duben Yuliya: Aslında bana bir teklif geldiğinde çokta uzun süre düşünmedim, detayları netleştirdim ve hemen kabul ettim. Takımın yüksek hedefleri olması gerçekten hoşuma gitti. Ben zorlu hedeflerin üstesinden gelmeyi seviyorum ve takımla birlikte başaracağımızı düşünüyorum. Bütün kızlar girişken, nazik, her konuda yardım ediyorlar, bunun için onlara teşekkür ederim, hızla ortak bir dil bulduk, bence daha da iyi olacak.

– Samet Karadağ: Bu senin kariyerinde hem Ordu Ünye’de hem de Türkiye Kadınlar Futbol 1.Ligi’nde ilk sezonun olacak. Hem takımın hem de senin hedeflerinden konuşabilir miyiz ?

– Duben Yuliya: Evet haklısın, yeni bir takımda yeni bir sezon geliyor. 1.Lig’de tüm takımların şampiyonluk hedefinin olması bir sır değil, elbette tüm takımlar Süper Lig’de olmak isteyecekler. Bizim takımımız da bu hedefin bir parçası olacaktı e bizim bunu başarabilmemezi için herşey mümkün. Benim kişisel hedefime gelirsek gol atmak attırmak olacaktır ama öncelikli hedef tabiki takımın başarısı

– Samet Karadağ: Son soruya gelmek istiyorum. Duben Yulia ilerleyen dönemler hakkında ne hissediyor. Mesela birkaç sene sonra kendisini nerede görüyorsun ?

– Duben Yuliya: Dürüst olmak gerekirse ben çok ilerisini düşünmüyorum, her zaman sıradakini düşünen bir yapım var. Ben şu an futbol oynuyorum ve her gün keyif alıyorum. Elbette teknik direktör olma gibi bir durum olacaktır çünkü üniversiteden futbol koçluğu bölümü derecem var ama acele etmiyorum. Ben futbolda anı yaşamayı deniyorum ve bu anlarla yaşıyorum.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL RÖPORTAJ

Related post

Lider Ünye Gücü Futbol Kulübü Evinde İki Puan Bıraktı 1-1

Lider Ünye Gücü Futbol Kulübü Evinde İki Puan Bıraktı…

TFF Kadın Futbol 1.Lig A Grubu lideri Ünye Gücü Futbol Kulübü, evinde Dudullu ile 1-1 berabere kalırken iki puan kaybetti. 2023-2024…
Manisa’ya Lider Giden Ordu Ekibi Lider Dönüyor 1-3

Manisa’ya Lider Giden Ordu Ekibi Lider Dönüyor 1-3

TFF Kadın Futbol 1.Ligi’nde lider olan Ünye Gücü Futbol Kulübü, Soma Zafer Spor ve Gençlik deplasmanında 3-1 kazanarak liderliğini pekiştirdi. 2023-2024…
Ünye Gücü Futbol Kulübü, Konya Ekibini Eli Boş Gönderdi 3-0

Ünye Gücü Futbol Kulübü, Konya Ekibini Eli Boş Gönderdi…

2023-2024 sezonunda TFF Kadınlar 1.Ligi’nde mücadele eden Ünye Gücü Futbol Kulübü, sezonun ikinci iç saha maçında Konya ekibi Konya İdman Yurduspor…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir