- Kasım 22, 2019
- No Comment
- 259
Belediye’den Orduspor 1967 F.İ.S.K.’e Tesis !
Göreve geldikten sonra eski Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın aksine Yeni Orduspor’a desteklerini kesen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi…
Göreve geldikten sonra eski Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın aksine Yeni Orduspor’a desteklerini kesen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, bir başka yeni proje olan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü için tesis yapılacağını belirtti.
Ordu 1.Amatör Lig’de uzun yıllar Soyaspor Gençlik adıyla mücadele ettikten sonra Yeni Mahalle 52 Spor adını alan ve bu sezon başında ismini Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü yaparak belediyenin desteğini iyice arkasına alan kulübe tesis geliyor.
Orduspor Kulüp Binası’nı kullanan kulüp için tesis müjdesi ise Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabından verildi. Yapılan planlamada Orduspor eski kulüp binasının bulunduğu bölüme yapılan düzenlemeler sonrasında modern bir tesis ismini Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü bünyesine kazandırılacak.
19 Eylül Stadyumu kuzey kale arkası tarafında yer alan Kulüp Binası cephe iyileştirme ve futbol sahası projesin içerisinde ‘Cephe İyileştirme’, ‘Peyzaj Düzenleme’, ‘1 Adet Sentetik Saha’, ‘1 Adet Çim Saha’, ‘2 Adet Tribün’, ‘Giriş ve Turnikeler’ ile ‘Aydınlatma’ detayları yer alıyor.
Geçmiş yıllarda Yeni Orduspor’a destek veren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Mor-Beyaz-Siyahlı kulüp için Gülyalı’ya kulüp binası ve tesis yapmıştı.
SAMET KARADAĞ