“Asımcan Çaykıran Neden Kadro Dışı Kaldı?”

Yeni Orduspor’da yeni sezon planlamasında yer almayan Asımcan Çaykıran, sezon öncesinde Spor52.com’a yaptığı özel açıklamada neden kadroda yer almadığını açıkladı.…

 “Asımcan Çaykıran Neden Kadro Dışı Kaldı?”

Yeni Orduspor’da yeni sezon planlamasında yer almayan Asımcan Çaykıran, sezon öncesinde Spor52.com’a yaptığı özel açıklamada neden kadroda yer almadığını açıkladı.

Genç oyunculardan kurulu bir kadro ile sezona başlayacak olan Yeni Orduspor’da, gözler iki sezondur takım kadrosunda olan Asımcan Çaykıran’a çevrilmişti. Birçok teknik direktörün birinci tercihi olmamasına rağmen oynadığı maçlarda alkış alan Asımcan Çaykıran hakkında Yeni Orduspor kulüp başkanı Temel Aşar, kadro dışı bıraktıklarını belirterek en net açıklamayı yaptı.

Ordu futbolunun gelecek vadeden isimlerinin başında gelen Asımcan Çaykıran ile görüşerek kadro dışı olayını kendisinden dinledik. Takımda forma giymek istediğini ancak iki sezondur hakkı olanı da almak istediğini de söyleyen Çaykıran, antrenman kıyafetlerini giyip antrenmana alınmadığını belirtirken hatta kulüp binasından içeriye de sokulmadığını belirtti.

“Bütün alacaklarımı silmek istediler”

Hakkı olanı istediği için suçlu ilan edildiğini belirten Asımcan Çaykıran “İlk önce Hüseyin Yüce beni kulüp binasına çağırdı. Yeni sezon öncesinde sözleşmemde yazan ücret ile devam edip geçmişten olan alacaklarımı hak ettiğimi söyledim. Ancak benden bütün alacaklarımı silerek 2.500 liraya oynamamı istediler. Ben bunu kabul edemeyeceğimi söyledim ve anlaşamadık.” dedi.

“Bu kapıdan içeri giremezsin dediler”

Genç oyuncu Asımcan Çaykıran anlaşamadığını ancak sözleşmesinin devam ettiği için profesyonel bir şekilde antremanlarda yer alması gerektiğini belirtirken “İki gün sonra kulüp binasına giderek antrenmana başlamak istedim ancak Hüseyin Yüce ile görüşmemi söylediler. Kendisi şartlarımızı kabul etmeden antrenmana çıkamazsın dedi. Sonra tekrar profesyonel şekilde hareket ederek kulübe gittiğimde, bu kapıdan içeri giremezsin tarzında şeyler söylediler. Ben Ordu’nun çocuğuyum ve gerçekten kendi şehrimdeki bir takımdan bu tür muameleyi hak etmediğimi düşünüyorum.” açıklamasını yaptı.

“Kadro dışı kalmayı asla hak etmedim”

Orduspor’da forma giydiği dönemde maddi anlamda hiçbir düşüncesi olmadan sadece futboluna odaklanan Asımcan Çaykıran “Ben hak ettiğimi isteyince sanki paranın peşindeymişim gibi algılanıyor. Ama gerçekten düşünsenize emek veriyorsunuz ve karşılığını istediğinizde dışlanıyorsunuz. Bütün bu olaylardan dolayı kadro dışı kalmayı gerçekten kabul edemiyorum. Ben tüm Ordu takımlarının iyi yerlerde olmasını istiyorum. Sözleşmeli futbolcusu olduğum Yeni Orduspor’da bunlardan birisi tabiki de.” diyerek yaşananlardan dolayı üzgün olduğunu belirtti.

İki sezon önce Orduspor’dan ‘Ordu’nun çocuklarına sahip çıkmalıyız” mantığı ile transfer edilen 1998 doğumlu Asımcan Çaykıran, iki sezonda 19 maça çıkıp sonrasında ise kadro dışı kalmasının hikayesini bu şekilde anlattı.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Related post

Ordulu Futbolcu Öyle Bir Kırmızı Gördü Ki Sosyal Medyada Viral Oldu

Ordulu Futbolcu Öyle Bir Kırmızı Gördü Ki Sosyal Medyada…

Sezonun ilk yarısında Perşembespor forması giyen ve devre arasında Kapaklıspor’a transfer olan Ordulu savunma oyuncusu Asımcan Çaykıran, 11 Şubat’ta oynanan İfa…
Perşembespor’da Ayrılıklar Başladı, Ordulu Savunma Oyuncusu Açıkladı

Perşembespor’da Ayrılıklar Başladı, Ordulu Savunma Oyuncusu Açıkladı

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Perşembespor’da sezonun devre arasında takımın ligden çekilme iddiaları konuşulmaya başlanırken birçok futbolcunun takımdan ayrılma noktasına geldiği…
Asımcan Çaykıran Yeni Sezona Sıkı Çalışıyor

Asımcan Çaykıran Yeni Sezona Sıkı Çalışıyor

Orduspor altyapısından yetişen ve profesyonel liglerde oynandıktan sonra iki sezonda Ulubey Belediyespor forması giyen Asımcan Çaykıran, Perşembespor forması ile mücadele edeceği…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir