Mart 28, 2023

Berna Tut, Antalya’da Türkiye Şampiyonu Oldu !

Antalya’da düzenlenen Şehit Muhammet Oğuz Kılınç Wushu Kung-Fu Türkiye Şampiyonası’nda 56 kg Sanda kategorisinde yarışan Berna Tut, rakiplerini tek tek yenerek Türkiye Şampiyonu olarak kariyerindeki 10.Türkiye Şampiyonluğu’na ulaştı.

Katıldığı birçok turnuvada Ordu’ya madalya ile dönen Milli sporcu Berna Tut, 2023 yılında katıldığı ilk turnuvada da Ordu’yu temsil eden isimlerin başında geldi. 14-17 Mart arasında Antalya’da düzenlenen Şehit Muhammet Oğuz Kılınç Wushu Kung-Fu Türkiye Şampiyonası’nda tatamiye çıkan Tut, beklentileri boşa çıkarmadı.

Birçok kategoride oynanan maçlarda tatamiye 56 kg Sanda kategorisinde çıkan Berna Tut, tek tek rakiplerini yenerek finale çıktı. Finalde de rakibini yenmeyi başan Tut, Şehit Muhammet Oğuz Kılınç Wushu Kung-Fu Türkiye Şampiyonası’nda 56 kg Sanda kategorisinde altın madalyanın sahibi oldu.

Berna Tut sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada duygularını paylaşırken: ”Başarımın mimarı, spor hayatımın başlangıcından bu zamana kadar her koşulda yanımda olan antrenörlerim Savaş Çakmak ve Veda Tut Demir’e teşekkürü borç bilirim. Maç boyunca dualarını esirgemeyen herkesten Allah razı olsun. 10.yılda 10.Türkiye Şampiyonluğu, Elhamdülillah.” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!