Mayıs 31, 2023

Berna Tut, Ordu’nun Gururu Oldu !

Katıldığı birçok turnuvada Ordu’ya madalya ile dönen Milli sporcu Berna Tut, 2020 sezonu Muay Thai Süper Lig Gala Gecesi’nde rakibi Nefise Atalay’a mağlup olmasına rağmen mücadelesi ile alkış aldı.

Ulusal ve uluslararası alanda birçok başarısı bulunan Ordulu Muay-Thai sporcusu Berna Tut, geçtiğimiz Cumartesi günü güçlü rakibi Nefise Atalay ile 57 kiloda Muay Thai Süper Lig Galası final maçında karşı karşıya -Thai Kung-Fu sporu denildiğinde hem Türkiye hem de Ordu’da akla gelen ilk isim olan Berna Tut, istediği şampiyonluğa ulaşamadı ancak gelecek adına umut verdi.

Büyük bir coşku ile TV 8,5 ekranlarından canlı yayınlanan karşılaşmayı izlemek için birçok kişi ekrana kilitlenmişti. Ekran başındaki Ordulular ve Berna Tut’un destekçileri, Berna’ya destek olurken zorlu mücadelede Berna’yı salonda yalnız bırakmayanlar olmuştu.

Finalde ringe çıkarak herkesi gururlandıran Berna Tut, Muay Thai Süper Lig Gala Gecesi’nde 57 kiloda rakibi Nefise Atalay’a 3-0’lık skorla mağlup oldu. Berna’nın bu önemli mücadelesinde Ordu Wushu İl Temsilcisi Savaş Çakmak, antrenörü ve ablası Veda Tut her anında destek olurken, Çotanak Ordu ise sponsorluğunu üstlendi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!