Mayıs 29, 2023

Son yıllarda çöküşe geçen Ordu Futbolu’nu kurtarmak için Orduspor, Yeni Orduspor ve Altınordu Belediyespor takımları arasında konuşulan birleşme beklentileri her geçen gün farklı boyutlara ulaşıyor.

Bir taraftar 52.yıllık bir kulüp olan Orduspor, diğer taraftar defalarca adı değiştirilen ve son olarak 3.Lig’de Yeni Orduspor olarak mücadele eden bir takım ve bir başka tarafta Altınordu Belediyesi bünyesinden çıktığı belirtilen Altınordu Belediyespor. Bu üç kulübün birbirleriyle birleşecek denilen hikayeler her gün farklı şekilde ortaya çıkıyor.

Orduspor-Altınordu Belediyespor birleşmesi !

Spor gündemini uzun süre meşgul eden Orduspor-Altınordu Belediyespor birleşmesinin çıkmaza girdiği konuşulurken, Orduspor cephesinde bu birleşmeyi Altınordu Belediyespor’un istemediği söyleniyordu. Ancak Altınordu Belediyespor cephesi Orduspor taraftarlarına yaptığı açıklamada, logo ve amblem için Orduspor cephesinin yüklü miktarda (1.500.00 tl) para istediği belirtildi.

Orduspor-Yeni Orduspor !

Orduspor ile 3.Lig’de mücadele eden Yeni Orduspor birleşmesinin sadece söylenti olduğu bilinirken, yetkililerin sürpriz bir adımla bu birleşmeyi onaylayarak gerçekleştirmesi sürpriz olmaz. Bu birleşme konusunda Yeni Orduspor cephesi herhangi bir itiraz etmezken, Orduspor’da özellikle taraftarlar bu birleşmeye yıllardır olduğu gibi bugünlerde de karşı !

Altınordu Belediyespor-Yeni Orduspor !

Sezon sonunda yapacağı kongrede ne olacağı bilinmeyen Yeni Orduspor için, yetkililerin Altınordu Belediyespor ile birleşmesine sıcak bir yaklaşımda bulunduğu öğrenildi. Diğer birleşme ihtimallerine göre daha az bir birleşme ihtimali olan bu söylentinin, nereye kadar gideceği de merak ediliyor.

Orduspor-Altınordu Belediyespor-Yeni Orduspor !

Son günlerde artık yüksek sesle konuşulmaya başlanan Orduspor-Altınordu Belediyespor-Yeni Orduspor birleşmesinde hedefin Ordu futbolunu tek bir çatı altında toplaması isteniyor. Konu ile ilgili hiçbir cepheden açıklama gelmezken, tek açıklamayı ise Orduspor taraftarları yaptı. Taraftarlar, Orduspor ismi ve logosunun kullanılmayacağı hiçbir birleşimin destekçisi olmayacaklarını ve gerekirse 2.Amatör’de takımı alarak devam edeceklerini belirtti.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!