Bir İsim Değişikliği de Ünye’den !

Ordu sporunda son yılların modası haline gelen takımın ismi ve renklerini değiştirme konusuna Ünye 1957 Spor’da katıldı.

2020-2021 sezonunda yaptığı Olağan Genel Kurul sonrasında kulüp başkanlığına Mehmet Ali Durak’ı getiren Ünye 1957 Spor, modaya uydu. Durak yaptığı açıklamada takımın ismini ve renklerini değiştirerek sezona başlayacaklarını belirtti.

Ünyespor bütünlüğünün kazandırılması için aradaki sayının kalması gerektiğini belirten Durak “Kulübümüzün ismi Ünye 1957 Spor. Bakıldığı zaman Ünye ile sporun arasına bir şey koymuşuz. İlk teklifimiz olarak Ünye 1957 Spor Kulübünün ismini 1957 Ünyespor olarak değiştirilmesini ve Ünyespor’un bütünlüğünün tekrar kazandırılması gerektiğini, Ünye ile Spor’un arasındaki mevzuların hepsinin kalkmasını ve Ünye’nin direkt spor ile buluşması gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

Ünye 1957 Spor’un çiçeği burnunda başkanı Mehmet Ali Durak, Ünye’de Ünyespor ruhunun geri dönmesi için çaba sarfedeceklerini belirtirken takımın yeni rengi konusunda ise efsane renkler olan yeşil-beyaz-turuncuyu kullanacaklarını söyledi.

Ordu’yu uzun yıllar profesyonel liglerde temsil eden Ünyespor, maddi ve sportif başarısızlığın ardından 2015 yılında Ünye Belediyespor ile birleşerek Ordu 1.Amaför Lig’de Yeni Ünyespor olarak yoluna başlamıştı. Takımın adı ise sonra Ünye 1957 Spor olarak değiştirildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!