• Ekim 24, 2019
  • No Comment
  • 58

Bir Ordu’ya Bak Bir de Hakkari’ye !

Ordu’da kadın futbolu son yıllarda gelişim göstermeye devam etmesine karşın kurumlar, özel sektör ve halkın takımlara yeterli desteği vermemesi dikkatlerden…

 Bir Ordu’ya Bak Bir de Hakkari’ye !

Ordu’da kadın futbolu son yıllarda gelişim göstermeye devam etmesine karşın kurumlar, özel sektör ve halkın takımlara yeterli desteği vermemesi dikkatlerden kaçmıyor. Güney Doğu Anadolu takımlarında ise durum farklı.

2019-2020 sezonunda Ordu takımları Orduspor 1967 Futbol Kulübü, Rüsumat-4 Gençlikspor ve Ünye Gücü Futbol Kulübü, Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde mücadele edecek. Ayrıca bu takımlar altyapılarıyla da Genç ve Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonları’nda da boy gösteriyorlar.

Ordu’da kadın futbol takımları deplasmana gitmeye, sporculara yemek yedirmeye, araca mazot parası bulmaya zorlanırken, Güney Doğu Anadolu takımları ise hem şehri yönetenlerin hem de halkın desteğini alıyor.

Ordu takımları maçlarını 10-20 kişiye oynarken, Hakkari’de bir kadın futbol takımı, yüzlerce kişi önünde futbol oynuyor. Maddi ve manevi anlamda hiçbir eksiği bulunmayan Hakkari takımları, Ordu takımlarından birkaç gömlek önde bulunuyor.

“Yeterli destek yok”

Rüsumat-4 Gençlikspor Antrenör Hakan Yurdakul, Ordu’da da artık kadın futboluna destek olunması gerektiğini savunarak; “Doğuda kadın futbol takımlarına devlet büyükleri, özel sektör, halk sahip çıkıyor. Hakkari’de halk tamamen takımının yanında duruyor, maddi ve manevi destek oluyor, maçları tribünden takip ediyor. Ordu’da da çok sayıda yetenekli kadın futbolcularımız var. Bunlara da sahip çıkılması lazım. Ordu’da da kadın futbolu iyi seviyede. Ancak yeterli destek yok. Eğer bizim kadın futbol takımlarımıza da sahip çıkılırsa, Türkiye’de söz sahibi olabiliriz. Bir kızlarımıza hem spor yaptırıyoruz hem de iş sahibi olmalarına yardımcı oluyoruz. Bu noktada şehri yönetenlerin ve Ordu’nun bizlere destek olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir