“Birleşme İzin Kararını Federasyon’dan Aldık”

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun yaptığı toplantıda 1 ve 2.Amatör Liglerin birleşme kararı çıkarken, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan izin alındığı açıklandı.

2020-2021 sezonu öncesinde Ordu Amatörü için tarihi bir karar alındı. Sezon öncesinde yapılan toplantıda, Covid-19 pandemisi sebebiyle önümüzdeki sezon 1.Amatör Lig ve 2.Amatör Lig’in birleştirilmesi kararı alındı.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Genel Sekreteri olan ve aynı zamanda önümüzdeki ay yapılacak olan seçimlere adaylığını koyan Metin Kır, Türkiye Futbol Federasyonu’na konu ile ilgili başvuruyu yaptıklarını ve izin çıktığını belirterek: “Önümüzdeki sezon 2.Amatör Lig takımları 1.Amatör Lig’de mücadele edecek. Daha çok müsabaka oynanarak, çekişmeyi arttırmak istiyoruz. Aslında bu hamle ile smacımız Süper Amatör Lig’i kurmak.” açıklamasını yaptı.

Metin Kır aynı zamanda yeni sezon öncesinde Bölgesel Amatör Lig’de Ordu’yu temsil edecek takımları diğer illerde olduğu gibi kurayla seçmediklerini hatırlatarak; Ünye 1957 Spor, Altınordu Belediyespor, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ve Ulubey Belediyespor’un BAL’da mücadele edeceğini belirtti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!