Mart 24, 2023

Ordu 2.Amatör Lig’e düşürüldüğü belirtilen Orduspor’un Altınordu Belediyespor ile birleşmesinde hem Orduspor cephesi hem de Altınordu Belediyespor cephesinin Yeni Orduspor’u beklediği öğrenildi.

Yaklaşık 3-4 aydır birleşmesi gündemde olan Orduspor ile Altınordu Belediyespor konusunda henüz net bir adım atılmadı. Altınordu Belediyespor birleşme konusunda sıcak bakmadığı, Orduspor cephesinde arma ve logo konusunda büyük miktarda paralar istediği söylentileri farklı şekillerde konuşulurken, bunların gerçeği yansıtmadığı ve konunun neredeyse çözüldüğü öğrenildi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in Orduspor’u Yeni Orduspor ile birleştirmek istediği ve bu konuda birkaç kişiyi görevlendirdiği öğrenildi. Birleşme sonrasında devam edilecek takım konusunda ise şu an net bir sonuç alınamadığından dolayı resmi olarak açıklama yapılmadığı öğrenildi.

Yeni Orduspor’dan haber bekleyen diğer iki cephenin ise hazır olduğu öğrenildi. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Altınordu Belediyespor Kulüp Başkanı Fatih Sarı ve Orduspor cephesinin bu konuyu görüşüp anlaştıkları, iki tarafın herşeyi hazırladığını biliniyor.

Orduspor, Altınordu Belediyespor ve Yeni Orduspor’un birleşme konusunda orta noktayı bulmalarının ardından hangi isimle devam edileceğinin açıklamasının yapılacağı belirtildi.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!