- Ağustos 16, 2023
- No Comment
- 190
Bitexen Giresunspor’da Eski Milli Futbolcu İmzalayı Attı
Trendyol 1.Lig’de mücadele eden Bitexen Giresunspor’da sezonun ilk hafta maçında Bodrum Futbol Kulübü’ne kaybettikten Genel Menajer Serkan Ünver ile yollarını…
![Bitexen Giresunspor’da Eski Milli Futbolcu İmzalayı Attı](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/08/tolga-seyhan.png)
Trendyol 1.Lig’de mücadele eden Bitexen Giresunspor’da sezonun ilk hafta maçında Bodrum Futbol Kulübü’ne kaybettikten Genel Menajer Serkan Ünver ile yollarını ayrılırken eski milli oyuncu Tolga Seyhan takımın Sportif Direktörü oldu.
Futbolculuk kariyerinde Çanakkale Dardanelspor, Malatyaspor, Trabzonspor, Shakhtar Donetsk, Galatasaray, Kocaelispor, Hacettepe, Gençlerbirliği ve Gaziantepspor’da forma giyen ve aynı zamanda A Milli Takım formasını 29 kez giyen Tolga Seyhan memleketinin takımında Sportif Direktör oldu. Tolga Seyhan, Çotanak Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen imza töreninde Bitexen Giresunspor Başkanı Nahid R.Yamak ile bir araya gelerek sözleşmeye imza attı.
Sportif Direktörlük konusunda açıklamalarda bulunan eski milli takım stoperi Tolga Seyhan: “Bir Giresunlu olarak, bizler de bu süreçte takımımızın yanında yer almak, kadromuzdaki genç oyuncularımıza tecrübelerimizi aktarmak için taşın altına elimizi koyduk. Yönetimimiz, teknik kadromuz, futbolcu grubumuz ve taraftarımızla birlikte el ele, omuz omuza vererek Giresunspor’umuz için birlikte mücadele edeceğiz. Güzel bir sezon öncesi kampı geçirildiğini gözlemliyorum, Mustafa Kaplan hocamız da çok tecrübeli ve birçok genç yeteneği Türk futboluna kazandırmış önemli bir isim. Hocamıza ve kadromuzdaki gençlerimize güvenelim, ben inanıyorum ki futbolcu kardeşlerimiz Çotanak Arma’yı bu zorlu süreçten çıkarmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerdir. Yeter ki bizler de camia olarak onlara destek olalım. Bugünden itibaren özveriyle ve çok çalışarak bunu hep birlikte sağlayacağız” açıklamasını yaptı.
Bitexen Giresunspor ayrıca Ahmet Lütfü Kara, Ali Emirhan Akçay ve Muhammed Miraç Çakıroğlu ile 3 yıllık, Arda Cebeci, Barış Gün ve Mehmet Keskin ile 5 yıllık profesyonel sözleşme imzalandı.
SAMET KARADAĞ