- Ağustos 19, 2023
- No Comment
- 146
Bitexen Giresunspor’dan Çorum’a Soğuk Duş! 0-2
Trendyol 1.Lig’de ikinci haftanın açılış maçında deplasmanda Ahlatcı Çorum Futbol Kulübü’nün konuğu olan Bitexen Giresunspor, rakibini 2-0 yenmeyi başardı. Geçen…
![Bitexen Giresunspor’dan Çorum’a Soğuk Duş! 0-2](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/08/Bitexen-Giresunspor.png)
Trendyol 1.Lig’de ikinci haftanın açılış maçında deplasmanda Ahlatcı Çorum Futbol Kulübü’nün konuğu olan Bitexen Giresunspor, rakibini 2-0 yenmeyi başardı.
Geçen sezon Süper Lig’den düşme üzüntüsü yaşayan ve yeni sezonda sorunların bit türlü bitmediği Bitexen Giresunspor, sezonun ilk haftasında Bodrum Futbol Kulübü’ne kaybetmişti. Bitexen Giresunspor’da ikinci hafta maçı Ahlatcı Çorum Futbol Kulübü ile oynanırken, sezonu Tuzlaspor karşısında 3-0 gibi net galibiyetle açan Çorum ekibi maç favori çıkmıştı.
Ligin iki yeni ekibi arasındaki maç öncesinde Bitexen Giresunspor’da Kulüp Başkanı Nahid Ramazan Yamak’ın şok genel kurul kararı da Giresun temsilcisinde moralleri bozarken, sahada ise işler farklı yürüdü. Karşılaşmada ilk golü 25.dakikada sahneye çıkan Çekdar Orhan kaydetti ve Giresun ekibi 1-0 öne geçti. Bu golden sonra top ve oyun kontrolünü Ahlatcı Çorum Futbol Kulübü alırken, Mert Han Kurt’un 82.dakikada attığı kontra atak golü maçın skorunu belirledi.
Ahlatcı Çorum Futbol Kulübü, yeni sezonda Trendyol 1.Lig’deki ilk iç saha maçında mağlup olurken, Bitexen Giresunspor ise sezonun ilk galibiyetini aldı.
SAMET KARADAĞ