Bodur: “Eskisi kapandı ama Ordu’da futbolun devam etmesi lazım”

Orduspor Kulübü’nde uzun yıllar başkanlık yapan ve birçok başarıda payı olan Şükrü Bodur, Yeni Orduspor’un 23 Kasım 2019 Cumartesi günü…

 Bodur: “Eskisi kapandı ama Ordu’da futbolun devam etmesi lazım”

Orduspor Kulübü’nde uzun yıllar başkanlık yapan ve birçok başarıda payı olan Şükrü Bodur, Yeni Orduspor’un 23 Kasım 2019 Cumartesi günü yapılacak olan olağanüstü kongresi öncesinde eski başkan ve futbolcularla bir toplantı yapacaklarını, şartların oluşması durumunda aday olabileceğini belirtti.

Başkanlıktan ziyade mutabakatın sağlanıp şehirde birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini söyleyen Bodur, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in de Orduspor’u çok sevdiğini bildiklerini ve desteklerini beklediklerini dile getirdi.

“Orduspor’a hayır diyemem”

Orduspor’un menfaati doğrultusunda hareket edeceklerini aktaran Bodur; “Eski başkan ve futbolcularla bir toplantı yapacağız. Kongrede çoğunluk sağlanıp sağlanmayacağını bilemiyoruz ama Cumartesi günü bir toplantı yapacağız deyip, beni de davet ettiler. Orduspor’un ihtiyacı olduğu zaman bizim hayır dememiz mümkün değil. Toplantıya bende katılacağım. Orduspor’un son vaziyetinin değerlendirilmesi lazım. Eskisi kapandı ama Ordu’da futbolun devam etmesi lazım. Bütün Karadeniz takımları, ilçeler dahil liglerde olmalarına rağmen Ordu gibi futbolu seven bir şehrin liglerde olmaması üzüntü verici. Buna sahip çıkılması lazım. Bende de bir vicdan adabı var. Bıraktığım insan maalesef Orduspor’u nerelere götürdü. Bu beni de üzüyor. Arkadaşlarla görüşüp, değerlendirme yapıp bu işe sahip çıkılması gerektiğine inanıyorum. İnşallah Orduspor’un menfaati ve hayrına gelişmeler olur. Olacağına da inanıyorum” dedi.

“Bu takıma sahip çıkılması lazım”

Gerçekleştirecekleri toplantıya göre hareket edeceklerini söyleyen Şükrü Bodur; “Toplantıda görüşüp, arkadaşların da görüşleri alınacak. Nasıl yürünecek? Ordu’da futbolu nasıl geliştirebiliriz, nasıl iyi bir vaziyete getiririz, profesyonel ligde nasıl bulunabiliriz. Bu konularda görüşeceğiz. Başkanlık falan sonraki mevzular. Ana mutabakatın sağlanması lazım. Tüm Ordu şehrinin birlik ve beraberlik halinde olması gerekiyor. Bu takıma sahip çıkılması lazım” diye konuştu.

“Orduspor, 2.Amatörde duruyor”

Orduspor Kulübü’nün 2.Amatörde olduğunu aktaran Bodur, 3.Lig’deki değerlerine sahip çıkmaları gerektiğini söyleyerek, şunları kaydetti; “Orduspor 1967 Futbol Kulübü, borcuyla harcıyla geçmedi. Onlar Yeni Mahalle 52 Spor ile bir araya geldi. Borç yine (eski) Orduspor’un üzerinde duruyor. Oradaki durum değişik. Onlar Yeni Mahalle 52 Spor ile devam ediyor. Ama burada bir değer, 3.Lig’de futbol oynayan bir kulüp var. Bu ligden düştüğünüz zaman yukarıya çıkmak çok zor. Bir düşerse daha da çıkartamayız ve Ordu’da futbol biter. İş çok acil. Bu işe Ordu halkının da sahip çıkması lazım. Aksi taktirde futbol biter. Bir geçmişimiz var. Orduspor’un Türkiye’de bir ismi var. Bunun yaşatılması lazım. İnşallah Cumartesi günü yapacağımız toplantıda çıkacak karara göre çalışmalarımıza başlarız. Bu iş toparlanır. Yeni Orduspor, zor şartlar altında mücadele etti. 10 beraberlik 1 galibiyet aldılar. Buna sahip çıkılması lazım. Ben bu inançtayım. Orduspor hepimizin.”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’den de büyük destek beklediklerini aktaran Bodur, “Orduspor’u çok seviyor. O desteği vereceğine de inanıyorum. İnşallah belediyemizin de desteğiyle bu takım bir yerlere gelir.” şeklinde konuştu.

Yeni Orduspor, sezona Av. Uğur Çelenk başkanlığında merhaba demiş, Çelenk görevi bıraktıktan sonra Temel Aşar bir süre başkanlık görevini yürütmüş, istifasının ardından da bu zor görevi Hüseyin Yüce üstlenmişti.

Yeni Orduspor Kulübü’nde olağanüstü kongre 23 Kasım 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Çoğunluk sağlanamaması durumunda ise 30 Kasım 2019 Cumartesi günü çoğunluğa bakılmaksızın yapılacak.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Related post

”Zaman Kaybı Kulüplere Zarar Verir, Sezon Sonunda Birleşmek Daha Sağlıklı”

”Zaman Kaybı Kulüplere Zarar Verir, Sezon Sonunda Birleşmek Daha…

52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı Şükrü Bodur kongrede birleşme ile ilgili açıklamada birleşmede yaşanan tıkanıklığın kendisinden kaynaklı olmadığını söylerken ”Zaman kaybı…
Şükrü Bodur “3.Lig’den Kurtulacak Bir Kadro Kurmak İstiyoruz”

Şükrü Bodur “3.Lig’den Kurtulacak Bir Kadro Kurmak İstiyoruz”

52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Kulüp Başkanı Şükrü Bodur, Olağan Seçimli Genel Kurul’da yaptığı açıklamada “Hızlı bir şekilde iç ve dış transfer…
Şükrü Bodur, 52 Orduspor Futbol Kulübü Kongresinde Başkan Seçildi

Şükrü Bodur, 52 Orduspor Futbol Kulübü Kongresinde Başkan Seçildi

TFF 3.Lig ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde yapılan Olağan Seçimli Genel Kurul’da mevcut kulüp başkanı Şükrü Bodur tek aday olarak katıldığı…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir