2020-2021 sezonunda 17 Nisan tarihinde ilk santranın yapılması beklenen Bölgesel Amatör Lig’de yeni sezon statüsü belirlenirken, 3.Lig’e yükselme için ise son dönemlerin en zor statüsü ortaya çıktı.

Geçtiğimiz sezon bitirilmeyen Bölgesel Amatör Lig ve yerel amatör liglerde Covid-19 pandemi süreci nedeniyle düşme kaldırılıp birçok takım Bölgesel Amatör Lig’e alınınca, yeni sezon statüsü ise oldukça merak edilen bir konu oldu. Ünye 1957 Spor, Altınordu Belediyespor, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile Ulubey Belediyespor Ordu ilini temsil edeceği yeni sezon öncesinde ise statü ortaya çıktı.

Açıklanan statüye göre Ordu takımlarını kapsayan maçlar Bölgesel Amatör Lig 7.Bölge olarak belirlendi. 28 takımın mücadele edeceği 7.Bölge kendi içerisinde 6 Grup’ta bölünürken, bu 28 takımdan sadece 1 tanesi 3.Lig’e çıkma hakkı elde edecek. 6 Grup’tan 6 takımın ise sezon sonunda yerel amatör lige düşeceği açıklandı.

Ünye 1957 Spor, Altınordu Belediyespor, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile Ulubey Belediyespor mücadele edeceği Bölgesel Amatör Lig 7.Bölge 4.Grup’ta ise başka takım yer almıyor. 4 Ordu temsilcisi, 3 devreli lig usulüne göre sezonu tamamlayacak. Grup birincisi Bölge Birinciliği maçları oynamaya hak kazanacak, sonucu sıradaki takım ise yerel amatör ligde küme düşecek.

İşte Bölgesel Amatör Lig 7.Bölgede mücadele edecek olan takımlar;

1.Grup: Amasraspor, Bartınspor, Bolu Abant Futbol Kulübü, Karabük Köyüspor, Yeniçağaspor,

2.Grup: 1074 Çankırıspor, Boyabat 1868 Spor, Gerze Belediyespor, Kastamonu Özel İdare Köy Hiz., Kurşunlu Belediyespor, Taşköprüspor,

3.Grup: Amasyaspor 1968 Futbol Kulübü, Çorum Çimentospor, Merzifonspor, Osmancık Belediyespor,

4.Grup: Atakum Belediyespor, Evcispor, Karasamsunspor, Ladik Belediyespor,

5.Grup: Altınordu Belediyespor, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, Ulubey Belediyespor, Ünye 1957 Spor,

6.Grup: 1926 Bulancakspor, Eynesil Belediyespor, Görelespor, Söğütlü Hilalspor, Torul Belediye GSK.

3.Lig’e nasıl çıkılır ?

Her grupta mücadele eden takımları 3.Lig’e çıkmak için önce kendi gruplarını lider bitirmek zorunda. Sezon sonunda gruplarını lider bitiren 6 takımın tarafsız bölgede mücadele edeceği Bölge Birinciliği maçları sonrasında 6 takım aracında grubu lider bitiren takım 3.Lig biletini alacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!