Bölgesel Amatör Lig’e Yeni Erteleme !

2020-2021 sezonunda bir türlü santranın yapılmadığı Bölgesel Amatör Lig, açıklanan 17 Nisan tarihine rağmen Mayıs sonuna ertelendi.

Geçen sezon yarıda kalan ve yeni sezonda henüz başlamayan Bölgesel Amatör Ligler ile ilgili yeni bir karar çıktı. Takımlar aylarca hazırlıklarını sürdürürken, son yapılan açıklamada liglerin 17 Nisan’da başlayacağı açıklanmıştı. Ancak TFF tarafından yapılan açıklamada liglere yeni bir erteleme geldiği belirtildi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Bölgesel Amatör Lig’in (BAL) ertelendiği bildirildi. TFF’den yapılan açıklamada, “Covid-19 pandemisinin son günlerdeki seyri üzerine Bölgesel Amatör Lig maçlarının oynatılması ile ilgili TFF Sağlık Kurulu tarafından bir değerlendirme yapılmıştır. Yeni tedbirleri zorunlu kılan mevcut süreçte, gerek şartların elverişli olmadığı gerekse 266 takımın katılımının söz konusu olduğu lig organizasyonunun yeni riskler taşıdığı konusunda Sağlık Kurulu görüş birliğine varmıştır.  Bu kapsamda, daha önce 17 Nisan’da başlatılması planlanan Bölgesel Amatör Lig’in sağlık şartları uygun olduğu takdirde Mayıs ayının son haftası başlatılması uygun bulunmuştur. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla duyurulur.” denildi.
 
Ordu’yu bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de Ünye 1957 Spor, Altınordu Belediyespor, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ve Ulubey Belediyespor temsil edecek.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!