Haziran 8, 2023

Botanik Park Yerleşkesi, FIFA Standartlarında Tesis Oluyor !

Amatör Futbol için yeni yapılacak olan futbol sahalarından birisi olan Altınordu İlçesi Eskipazar Mahallesi saha projesi ihaleye çıkarken, proje içerisinde tartan zemin yüzeyli altı kulvarlı pist, sporcu soyunma odaları, seyirci tribünleri, amatör ve bölgesel lig maçlarının oynanabileceği FİFA standartlarında sentetik çim yüzeyli futbol sahası (110mx72m) yer alacak.

Ordu’da birçok noktaya yapılması planlanan futbol sahalarından birisi olan Altınordu İlçesi Eskipazar Mahallesi’ne (Eski Botanik Park Yerleşkesi) saha projesinde geri sayım başladı. Altınordu ilçesi Eskipazar Mahallesi’nde bulunan 22 dönümlük alana Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ordu Büyükşehir Belediyesi ortaklığında yeni atletizm ve futbol sahası yapılıyor.

Yapılacak yeni spor tesisinde atletizm sahası, atlama ve atma branşlarının içinde bulunacağı tartan zemin yüzeyli altı kulvarlı pist, sporcu soyunma odaları, seyirci tribünleri, amatör ve bölgesel lig maçlarının oynanabileceği FİFA standartlarında sentetik çim yüzeyli futbol sahası (110mx72m) yer alacak.

2016 yılında 15 milyon TL maliyetle bu bölgeye Botanik Park inşa edilirken parkın “şehir hastanesi yapılacağı” gerekçesiyle yıkılmasının ardından bu projeden de vazgeçilmişti. Şehir Hastahanesi de olmayan alan kullanılmayınca harabeye dönmüş ve hayvanların otlak alanı olmuştu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!